۷ خاصیت بی‌نظیر گیاه بومادران

0
320

گیاه بومادران بسیار قدرتمند بوده و خواص بی‌نظیری دارد که آن را به درمانگری طبیعی تبدیل کرده‌اند. ترکیباتی که در گیاهان دارویی وجود دارند کمک می‌کنند تا این گیاهان در سخت‌ترین شرایط طبیعت هم مقاوم بوده و نجات پیدا کنند. حال همین ترکیبات می‌توانند برای درمان بسیاری از عارضه‌ها و بیماری‌ها مفید باشند.

گیاه بومادران

تسکین‌دهنده‌ی زخم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» مطالعات جدید چیزی که متخصصان طب سنتی سالیان قبل می‌دانستند را ثابت کرده‌اند و آن هم قدرت بومادران در متوقف کردن خونریزی می‌باشد. این گیاه همچنین برای کاهش درد و التهاب زخم‌ها مفید است.

تسکین علائم قاعدگی

دولت آلمان گیاه بومادران را به طور رسمی درمانگری برای گرفتگی‌ها قاعدگی معرفی کرده است. متخصصین گیاهان دارویی باور دارند که اثرات مفید این گیاه مربوط به خواص ضداسپاسم موجود در آن می‌باشند.

پاک‌کننده‌‌ی دستگاه ادراری

برگ‌ها، ساقه و گل‌های گیاه بومادران درمانگر‌هایی عالی برای پاکسازی کلیه‌ها می‌باشند. این خاصیت همچنین به تنظیم شدن فشارخون کمک کرده که به طور کلی توسط کلیه‌ها مدیریت می‌شود.

دوستدار کبد

گیاه بومادران برای سم‌زدایی کبد نیز مفید است. مطالعاتی که بر روی حیوانات انجام شده‌اند نشان می‌دهند که بومادران برای محافظت از کبد در برابر مواد شیمیایی مضر موثر می‌باشد.

درمان تب

در دنیای گیاهان دارویی، بومادران بعنوان یک گیاه معرق (موجب تعریق می‌شود) شناخته می‌شود. پوست بدن انسان بزرگترین عضو بدن برای سم‌زدایی است، و در مواردی مانند تب یا عفونت‌های جدی، عرق کردن یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش دمای داخلی بدن و دفع مواد سمی می‌باشد.

کمک به شیمی‌درمانی

مطالعات جدید نشان می‌دهند که استفاده از دهانشویه بومادران بسیار برای کاهش خطر تخریب و بروز زخم در غشای مخاطی دهان مفید است. بروز چنین زخم‌هایی از علائم سرطان‌های دهانی بوده و همچنین از جدی‌ترین عوارض جانبی شیمی‌درمانی می‌باشند.

ضد چین و چروک

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که استفاده از عصاره‌ی گیاه بومادران بر روی پوست می‌تواند به طور چشمگیری پدیدار بودن چین و چروک و منافذ پوستی را کاهش دهد. بسیاری از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی پوست از عصاره‌ی بومادران در محصولات خود استفاده می‌کنند.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید