۶ قدم برای شروع رژیم گیاه خواری

0
506

وگانیسم نوعی سبک تغذیه است که زیر مجموعه‌ی گیاه خواری می‌باشد. فردی که این نوع رژیم گیاه خواری را دنبال می‌کند از مصرف هرگونه محصول حیوانی خودداری کرده و در اغلب مواقع انگیزه‌ی او برای پیروی از این سبک تغذیه حمایت از حقوق حیوانات، حفظ سلامتی خود و همچنین محیط زیست است.

رژیم گیاه خواری

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ان‌بی‌سی نیوز»، برای شروع این رژیم گیاه خواری مهم‌ترین نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید، تمرین و پایداری است. اغلب مردم با شروع این رژیم ممکن است در میان راه دلسرد شده و از آن دست بکشند، این کاملا طبیعی است اما برای ادامه و ایجاد انگیزه بهتر است به سلامتی و تندرستی خود، زندگی حیوانات و محیط زیست فکر کنید. در ادامه به بررسی ۶ توصیه که این مسیر را برای شما آسان‌تر می‌کند خواهیم پرداخت.

تحقیق کنید

هرچه بیشتر درباره‌ی وگانیسم مطالعه کنید بهتر است. سعی کنید افرادی که این سبک تغذیه را انتخاب کرده‌اند را پیدا کنید و با آنها صحبت کنید و از چالش‌ها و سختی‌های این رژیم گیاه خواری مطلع شوید. همچنین درباره‌ی روش‌های غلبه کردن بر این سختی‌ها سوال کنید و تا می‌توانید بر اطلاعات و دانش خود بیافزایید.

غذاهایتان را گیاهی کنید

چندتا از غذاهای مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و محصولات حیوانی استفاده شده در آنها را حذف کرده و گیاهان را جایگزین کنید. به طور مثال می‌توانید مرغ و گوشت را با نخود جایگزین کرده و یا به غذای خود قارچ اضافه کنید. این روش ساده‌ترین و موثرترین قدم برای وارد شدن به دنیای گیاه خواری است.
رژیم گیاه خواری

دستورهای غذایی گیاهی جدید را پیدا کنید

هفته‌ای یکبار به وبسایت‌های آشپزی سر زده و به بخش غذاهای گیاهی بروید و دستورهای غذایی جدید و لذیذ را بررسی کنید. با انجام اینکار متوجه می‌شوید که تعداد بسیار زیادی از دستورات غذایی جذاب و خوشمزه‌ی گیاهی وجود دارند و می‌توانید آنهایی که دوست دارید را گلچین کنید. هنگامی که گرسنه هستید به این وبسایت‌ها سر زده و مغز خود را تمرین دهید تا هنگام گرسنگی به غذاهای گیاهی فکر کند.

کلاس آشپزی بروید

زمانی که می‌خواهید سبک تغذیه‌ی خود را به یک رژیم گیاه خواری تغییر دهید، شاید لازم باشد که برخی مهارت‌های آشپزی را یاد بگیرید. پیشنهاد ما این است که در کلاس‌های آشپزی گیاهی شرکت کرده و هم مهارت‌های خود را افزایش دهید و هم با غذاهای گیاهی جدید آشنا شوید.

تنقلات گیاهی و سالم

پیشنهاد می‌کنیم مقداری از تنقلات سالم و مورد علاقه‌ی خود را در کشوی میز یا یخچال اداره، داخل خودرو یا درون کیف‌تان نگه دارید. این تنقلات می‌توانند شامل میوه، آجیل، پاپ‌کرن و… باشند. زمانی که هوس کردید چیزی بخورید و غذای گیاهی در دسترس نیست می‌توانید از این خوراکی‌های سالم و مغذی لذت ببرید.

از رژیم گیاه خواری لذت ببرید!

این تغییر و دستاورد بزرگ در زندگی خود را به سمت سالم‌تر زیستن و داشتن یک رژیم گیاه خواری سالم جشن بگیرید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید