۵ ماده‌ی طبیعی برای مراقبت از پوست

0
472

برای مراقبت از پوست خود تنها کافیست سری به آشپزخانه‌ی خانه‌تان بزنید؛ بسیاری از مواد غذایی که در کابینت‌ها نگهداری می‌کنید دارای خواص ضدالتهابی و سم‌زدایی هستند که می‌توانند نقش یک محصول فوق‌العاده‌ی طبیعی برای پوست را ایفا کنند.

برای مراقبت از پوست

چای

به گزارش گیاه یاب به نقل «کر۲» اگر نگاهی به ترکیبات محصولات بهداشتی مخصوص پوست داشته باشید، احتمال اینکه چای سبز را درمیان آنها پیدا کنید بسیار زیاد است. چای سبز با رادیکا‌لهای آزاد مبارزه کرده و سلول‌های پوستی در حال مرگ را دوباره فعال می‌کند. محققین باور دارند که چای سبز می‌تواند برای بهبود عارضه‌های پوستی مانند پسوریازیس و چین‌و‌چروک مفید باشد. اما تنها چای سبز نیست که می‌تواند برای مراقبت از پوست موثر باشد، بابونه نیز از مواردی است که خواص ضدالتهابی داشته و برای پوست‌های حساس بسیار مناسب است. چای سیاه نیز سرشار از فلاونوئیدها بوده که برای کاهش آسیب‌های پوستی و التهاب مفید است.

شکر قهوه‌ای

مطمئنا خوردن شکر زیاد برای سلامت شما مضر است، اما استفاده‌ی موضعی از آن می‌تواند بسیار برای پوست مفید باشد. شکر منبع طبیعی اسید گلیکولیک بوده که نوعی اسید هیدروکسی آلفا است و در محصولات مراقبت از پوست به وفور یافت می‌شود.

برای مالیدن شکر بر روی صورت، حتما از شکر قهوه‌ای استفاده کنید؛ زیرا این شکر جنسی نرم‌تر داشته و برای قرار دادن بر روی پوست‌های حساس مناسب‌تر است. شکر قهوه‌ای را با روغن جوجوبا ترکیب کرده و به آرامی بر روی پوست بمالید تا سلول‌های مرده از صورت و لب‌هایتان محو شوند.

شیر سویا

مطالعات نشان می‌دهند که استفاده‌ی موضعی از سویا می‌تواند برای کاهش فشارخون، افزایش کشش، کنترل تولید روغن، مرطوب نگه داشتن پوست و حتی رشد موها مفید باشد. برای بهره‌مندی از فواید سویا، از حمام شیر استفاده کرده و یا از ترکیب روغن سویا، کره شیا و آرد ذرت، یک خمیر درست کرده و هر روز صبح بر روی صورت خود بمالید.

روغن خانگی بسازید

برای مراقبت از پوست می‌توانید در خانه یک روغن پاکسازی تهیه کرده و استفاده کنید. در ابتدای کار از روغن کرچک استفاده کنید که خواص ضدباکتریایی دارد؛ سپس روغن دوم که روغن آووکادو است را اضافه کنید که بسیار برای پوست مفید می‌باشد. همچنین می‌توانید از روغن جوجوبا استفاده کنید که برای درمان آکنه مفید بوده و یا روغن بادام که انتخابی عالی برای پوست‌های چرب می‌باشد. بعد از انتخاب روغن دوم، آن را با روغن کرچک به خوبی ترکیب کرده، صورتتان را شسته و سپس آن را با روغن ترکیبی که تهیه کرده‌اید ماساژ داده و بگذارید روغن برای چند دقیقه روی صورتتان بماند. در نهایت صورت را با آب گرم شسته و با یک حوله‌ی تمیز خشک کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید