۵ غذایی که نباید در وعده ناهار بخورید

0
508

به گزارش گیاه یاب به نقل از « پریونشن »: هرچقدر هم که به خوردن یک غذای لذیذ و پرچرب برای ناهار علاقه داشته باشید، باید در ابتدا هدف از خوردن وعده ناهار را درک کنید، هدف از خوردن ناهار این است که یک غذای ساده، سریع و مقوی میل کنید تا انرژی مورد نیاز بدنتان در طول روز تامین گردد.

اما مشکل اینجاست که بسیاری از غذاهایی که در وعده ناهار میل می‌کنیم دقیقا مخالف این هدف هستند و میزان کالری و چربی آنها سر به فلک می‌گذارد. در این نوشتار ۵ غذایی که هرگز نباید در وعده‌ی ناهار مصرف شوند را معرفی می‌کنیم. فراموش نکنید که برای لاغر شدن نیازی به رژیم های طاقت فرسا نیست، تنها کافیست سالم غذا بخورید.

وعده ناهار

پاستا

همه می‌دانیم که پاستا غذایی لذیذ است و بعد از خوردن یک کاسه‌ی پُر از آن، دلمان باز هم پاستای بیشتری می‌خواهد. اما بهتر است بدانید که پاستا سرشار از کربوهیدرات تصفیه شده بوده و باعث خواب آلودگی می‌شود، پس اگر نمی‌خواهید بعد از خوردن ناهار ، پشت میز اداره خوابتان ببرد، بهتر است دور پاستا را برای وعده ناهار خط قرمز بکشید.

برگر و سیب زمینی سرخ کرده

یک برگر به همراه سیب زمینی سرخ کرده تقریبا کل سهمیه‌ی کالری مجاز روزانه‌ی شما را در خود جای داده است. بعلاوه‌ی آن همه چربی مضر، در بهترین حالت یک چیزبرگر و سس مخصوصش دارای چربی‌های اشباع هستند و در بدترین حالت غذایتان می‌تواند از چربی های ترانس که منجر به گرفتگی عروق می‌شوند، تشکیل شده باشد.

ساندویچ های آماده در مغازه‌ها

شاید با دیدن ساندویچ های آماده‌ای مانند « کلاب » در مغازه‌ها فکر کنید که مگر یک پر کالباس و یک لایه پنیر + دو تکه نان چه ضرری دارند؟ در این مورد بهتر است حواستان نه به اندازه‌ی این ساندویچ‌ها بلکه به مواد نگهدارنده‌ی عجیب و غریبشان باشد. این ساندویچ‌ها طوری طراحی شده‌اند که با مواد نگهدارنده‌ی مضر برای چندین روز در یخچال‌های مغازه‌ها سالم و تازه بمانند. بعلاوه شما قادر به کنترل مقدار چربی که از سس و پنیر این ساندویچ‌ها وارد بدنتان می‌شوند نیستید.

وعده ناهار

سوپ سبزیجات

اگرچه سوپ سبزیجات غذایی بسیار عالی، کم کالری و مغذی می‌باشد اما تقریبا صفر درصد پروتئین دارد. این بدین معناست که کاسه‌ی سوپ سبزیجات‌تان انرژی لازم را در طول روز برای شما محیا نمی‌کند و احتمالا بعد از یک ساعت از میل کردن آن دوباره شکمتان به قار و قور می‌افتد. اگر می‌‌خواهید برای وعده ناهار سوپ سبزیجات میل کنید بهتر است از مواد غذایی پروتئین دار مانند مرغ یا بوقلمون و از کربوهیدرات پیچیده مانند سیب و غلات در آن استفاده کنید.

سالاد

یک بشقاب سالاد که حاوی کاهو، خیار، هویج و گوجه است ناهار محسوب نمی‌شود. دقیقا مانند سوپ سبزیجات، سالاد نیز مقدار خیلی کمی پروتئین دارد و انرژی شما را تا زمان شام محیا نمی‌کند. برای اینکه یک بشقاب سالاد را بعنوان ناهار میل کنید لازم است تا مقداری پروتئین مانند ماهی سالمون و مقداری چربی سالم مانند مغز آجیل، دانه ها و یا آووکادو به بشقابتان اضافه کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید