۵ غذایی که علت گرسنگی شما هستند

0
494

به گزارش گیاه یاب به نقل از « پریونشن » : غذاهایی که دارای مقادیر مناسبی از پروتئین، فیبر و چربی هستند شما را سیر نگه می‌دارند و از طرفی غذاهایی که این مواد را در خود ندارند، باعث می‌شوند تا در زمان کوتاهی بعد از خوردن غذا دوباره احساس گرسنگی کنید. در این نوشتار ۵ غذایی که علت گرسنگی مداوم شما هستند را معرفی می‌کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

علت گرسنگی

نان گندم کامل

نان گندم شاید دارای مقادیر زیادی فیبر باشد اما از مواد مهمی که شما را سیر نگه می‌دارند، مانند پروتئین و چربی تهی است. اگر می‌خواهید با مصرف این نان در مدت کوتاهی احساس گرسنگی نکنید بهتر است چربی های سالمی مانند کره‌ی مغزها مثل کره بادام زمینی، تخ مرغ یا آووکادو را به نان گندم اضافه کنید. کالری موجود در این مواد غذایی، چربی سالم، پروتئین و فیبر را برایتان فراهم کرده و باعث میشوند تا زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید.

آب میوه

میوه ها سرشار از ویتامین‌های مختلف، مواد معدنی و فیبر هستند. اما مصرف آب میوه اگرچه مفید است اما بعلت نداشتن گوشت میوه و فیبر موجود در آن، به هیچ وجه احساس سیری را به شما منتقل نمی‌کند. پیشنهاد ما این است که میوه‌های تازه را با گوشت آنها و به صورت سالاد میوه و یا به همراه ماست میل کنید.

اسموتی‌های سبز

اسموتی سبز معمولا ترکیبی از سبزیجات و میوه‌های مختلف است که رنگی سبز دارد. این نوشیدنی‌ها به طور معمول کم کالری بوده، قند طبیعی بالایی داشته و پروتئین و چربی ندارند. چنین ترکیبی باعث می‌شود تا به سرعت بعد از مصرف آنها احساس گرسنگی کنید و به دنبال غذا باشید. برای جلوگیری از این مشکل، به اسموتی خود چربی های سالم مانند آووکادو و یا کره‌ی بادام زمینی اضافه کنید.

علت گرسنگی

سفیده تخم مرغ

شاید فکر کنید که ۳ تا ۴ گرم پروتئین موجود در هر سفیده‌ی تخم مرغ باعث می‌شود تا علت گرسنگی نباشد و قار و قور شکم به زودی سراغتان نیاید اما فراموش نکنید که سفیده تخم مرغ کالری بسیار پایینی داشته و عملا چربی ندارد. این بدین معناست که سفیده آنطور که تصور می‌کنید سیرتان نگه نمی‌دارد. اگر می‌خواهید یک املت درست کنید بهتر است بیخیال زرده‌ی تخم مرغ نشوید، زرده دارای مواد مغذی فراوانی بوده و همچنین مقادیر مناسبی از پروتئین و چربی سالم را در خود جای داده است که کمک می‌کند تا زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید.

محصولات لبنی کم چرب

ماست و شیر کم چرب در میزان کالری با نوع پرچرب اختلاف زیادی ندارند اما از آن طرف برخلاف لبنیات پرچرب، به هیچ وجه احساس سیری در شما ایجاد نمی‌کنند. کم چرب  بودن این محصولات باعث می‌شود تا روند تجزیه قند یا همان لاکتوز که به طور طبیعی در شیر وجود دارد سریع انجام بگیرد. متخصصان می‌گویند اگر می‌خواهید با یک لیوان شیر احساس سیری کنید، بهتر است شیر پرچرب یا با ۲ درصد چربی را انتخاب کنید. همچنین ماست چکیده بعلت پروتئین بیشتری که دارد میتواند زمان بیشتری سیر نگه‌تان دارد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید