۵ روش ساده برای کاهش سریع وزن

0
509

دنبال کردن برخی از عادت‌هایی غذایی سالم و انجام برخی از تمرینات ورزشی می‌توانند به شما در روند کاهش سریع وزن کمک شایانی کنند. در ادامه به معرفی ۵ روش عالی و ساده برای لاغری سریع می‌پردازیم.

کاهش سریع وزن

نوشیدن چای سبز به صورت روزانه

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تودی» کاتچین‌های موجود در چای سبز برای کاهش وزن و همینطور حفظ وزن بسیار موثر هستند. بعلاوه نوشیدن چای سبز به صورت روزانه به شما کمک می‌کند تا آب مورد نیاز بدنتان همواره تامین باشد. تنظیم بودن سطوح آب بدن به عملکرد مناسب متابولسیم کمک کرده که نقش مهمی را در تناسب اندام ایفا می‌کند.

کاهش سریع وزن با تمرینات فوم‌رولر

گاهی پیش می‌آید که حتی با انجام تمرینات ورزشی باز هم وزنتان آنطور که باید کم نمی‌شود. برای عبور از این وضعیت بهتر است حرکات کششی و یا تمرینات فوم رولینگ را به برنامه‌ی خود اضافه کنید.

فوم رولینگ به عملکرد بهتر سیستم لنفاوی، رفع گرفتگی خون، التهاب و تنظیم گردش خون کمک می‌کند. برای یادگیری حرکات این فوم رولینگ بهتر است به وبسایت یوتیوب رفته و ویدیو‌های آموزشی را نگاه کنید.

شکر را از رژیم‌تان حذف کنید

مطالعات نشان می‌دهند که این مورد بسیار در کاهش سریع وزن موثر است. مصرف شکر فرآوری شده به طور مستقیم با بروز التهاب در بدن مرتبط است، و همانطور که می‌دانید التهاب می‌تواند مشکلات سلامتی فراوانی را به وجود آورد. هر مقدار شکر و قند اضافه‌ای که دریافت کنید در بدنتان تبدیل به چربی می‌شوند که خود مانعی برای کاهش وزن می‌باشد.

پروتئین و چربی را اولویت‌بندی کنید

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف پروتئین در وعده‌ی صبحانه می‌تواند برای مدت بیشتری شما را در طول روز سیر نگه‌دارد. این موضوع سبب می‌شود تا در طول روز و همینطور شب به سراغ خوراکی‌های دم‌دستی و مضر نروید. البته پروتئین را محدود به صبحانه نکنید و در وعده‌های غذایی مختلف آن را مصرف کنید.

چربی نیز به احساس سیری برای مدت زمان بیشتر کمک می‌کند. جالب است بدانید که چربی می‌تواند به شما کمک کند تا چربی بسوزانید! البته حواستان باشد که مصرف چربی باید کنترل‌شده باشد و تقریبا ۳۰درصد از کالری روزانه‌ی شما باید از چربی تامین گردد. تخم مرغ بهترین انتخاب برای شروع روزتان است که منبع خوبی از پروتئین و چربی می‌باشد.

آماده کردن مواد غذایی

سعی کنید آخر هفته‌ها یک یا دو ساعت از وقتتان را به آماده کردن سبزیجات کبابی اختصاص دهید، که بتوانید در طول هفته آنها را در وعده‌های غذایی مختلف مصرف کنید. همچنین سعی کنید تنوع به خرج دهید. هر روز یک ظرف سالاد اسفناج به محل کار نبرید و از سبزی‌های مفید دیگر نیز بهره‌مند شوید.

برای وعده‌ی ناهار از ماست یونانی (چکیده) استفاده کنید و همچنین با سبزیجات و مغزهای مختلف خوراکی‌های ساده تهیه کنید و بعنوان میان‌وعده در محل کارتان میل کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید