۵ روش ساده برای رفع افسردگی

0
198

افسردگی بخشی از زندگی ما انسان‌هاست و در زندگی برخی از افراد نقش پررنگ‌تری دارد. خانم‌ها در طول عمر خود نسبت به آقایان بیشتر در خطر ابتلا به افسردگی هستند، به خصوص در دوران یائسگی احتمال بروز افسردگی در بانوان افزایش پیدا می‌کند.  در این نوشتار ۵ روش ساده برای رفع افسردگی را معرفی خواهیم کرد.

رفع افسردگی

موسیقی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پریونشن»، موسیقی مراکز مربوط به لذت بردن در مغز را فعال می‌کند و باعث می‌شود تا تمرکز بیشتری داشته باشیم. گوش دادن به ترانه‌های شاد و مرتبط با خاطرات شاد باعث می‌شوند تا زودتر از شر افسردگی خلاص شوید. مطالعاتی که در این زمینه انجام شده نشان داد که ترانه‌ی « I Know It’s Over » از گروه Smiths بسیار در رفع افسردگی و علائم آن موثر است.

طبیعت

لذت بردن از مناظر، عطر و صدای طبیعت باعث کاهش استرس شده و خلق و خو را بهبود می‌بخشد. همچنین اگر در طول روز در معرض نور خورشید قرار نمی‌گیرد، رفتن به پارک و پیاده روی در زیر نور  آفتاب می‌تواند این مشکل را جبران کند. مطالعات نشان می‌دهند که در ارتباط بودن با طبیعت به سلامت روانی انسان کمک شایانی می‌کند.

امگا ۳

این ماده، غذای مغز شماست. مطالعات نشان می‌دهد که اسیدهای چرب موجود در ماهی‌هایی مانند سالمون، شاه ماهی و کنسرو تن ماهی به بهبود خلق و خو کمک کرده و در رفع افسردگی موثر است. این غذاها همچنین مواد مورد نیاز مغز را تامین می‌کنند.

فعالیت جسمی

سعی کنید در طول روز کمی از صندلی خود دور شوید و از بی تحرکی فاصله بگیرید. یک مطالعه نشان داد، زنانی که در طول روز کمتر از ۴ ساعت به نشستن می‌پردازند و فعالیت جسمی (مانند پیاده روی) دارند، نسبت به زنانی که فعالیت جسمی ندارند تا ۳ برابر کمتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

خواب

افرادی که خواب مناسب و کافی ندارند تا ۱۰ برابر بیشتر در خطر افسردگی هستند. یک خواب خوب و با کیفیت معمولا شامل این موارد است: ساعات خواب و بیدار شدن منظم، حداقل ۷ ساعت خوابیدن و کار نکردن با صفحات نمایش الکترونیکی مانند گوشی موبایل تا یک ساعت قبل از خوابیدن.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید