۵ جایگزین طبیعی برای نرم کننده لباس

0
499

با توجه به نظر انجمن آلرژی و بهداشت محیط ایالات‌متحده، محصولات نرم کننده لباس ، به صورت خشک و یا مایع از خطرناک‌ترین و سمی‌ترین محصولات بهداشتی خانگی هستند. سموم موجود در این محصولات می‌توانند بر روی مغز و سیستم عصبی تاثیر گذاشته و آسیب‌های مختلفی را وارد کنند. برای دوری از این خطرات و تضمین سلامتی خود بهتر است جایگزین‌های طبیعی نرم کننده لباس که در ادامه معرفی می‌کنیم را امتحان کنید.

نرم کننده لباس

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» برای داشتن لباس‌های نرم می‌توانید از مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم استفاده کنید:

۱.نصف فنجان جوش شیرین را به آب درون ماشین لباسشویی اضافه کرده و قبل از اضافه کردن لباس‌ها، بگذارید درون آب حل شود. جوش شیرین دقیقا همانند یک نرم کننده‌ی عالی عمل کرده و لباس‌هایتان را بسیار نرم و لطیف خواهد کرد.

۲.اضافه کردن یک فنجان سرکه به آب درون ماشین لباسشویی یک روش عالی برای نرم کردن لباس‌هاست. البته در نظر داشته باشید که خاصیت نرم‌کنندگی سرکه به اندازه‌ی جوش شیرین نیست.

۳.برای رفع مشکل استاتیک (الکتریسیته ساکن در لباس‌ها) از روش توپ آلومینیومی استفاده کنید. یک ورق از فویل آلوموینیومی را به شکل یک توپ در آورده و به همراه لباس‌ها درون ماشین اندازید. البته ممکن است قرار گفتن در معرض آلومینیوم برایتان مشکل‌ساز شود. (برخی از اختلالات مغزی با قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در ارتباط هستند). همچنین آلومینویم ممکن است برای لباس‌های ظریف مناسب نباشد.

۴.سعی کنید لباس‌هایی که پارچه‌ی مصنوعی دارند را از لباس‌هایی که پارچه‌ی طبیعی دارند جدا کنید.

۵.اگر همچنان مایل به خریدن محصولات نرم‌کننده هستید، به دنبال محصولات طبیعی باشید که مواد مضر و سموم در آنها وجود نداشته باشد. همچنین هنگام خرید لباس سعی کنید لباس‌هایی با پارچه‌های طبیعی و نرم تهیه کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید