۴ ترفند برای پیشگیری از پیری زودرس

0
463

برای داشتن پوست لطیف، عضلات قوی و موهای پُرپشت تا آخر عمرتان هیچ دارو یا قرص جادویی وجود ندارد، اما روش‌های ساده‌ای در دسترس هستند که بسیار برای سلامت مفید بوده و به پیشگیری از پیری زودرس کمک می‌کنند.

پیشگیری از پیری

تغذیه سالم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پریونشن»، اسیدهای چرب امگا ۳ که در ماهی‌های چرب مانند سالمون و تن یافت می‌شوند همانند سپری در مقابل آسیب‌ها عمل می‌کنند. از طرفی دیگر برخی غذاها همچون سم عمل کرده و بدن‌تان را نابود می‌کنند، گوشت‌های فرآوری شده و شکر از مضرترین مواد غذایی هستند که تاثیرات منفی و بسیار مخربی بر بدن شما به جای می‌گذارند.

از محصولات فرآوری شده دوری کنید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید مواد غذایی طبیعی و ارگانیک مصرف کنید.

مثبت اندیش باشید

استرس و اضطراب به بخشی از زندگی روزانه‌ی ما تبدیل شده‌اند، اما نکته‌ی مهم این است که چگونه با این پدیده‌ها مواجه می‌شویم و چطور با آنها مقابله می‌کنیم. زمانی که سرتان را پُر از افکار منفی می‌کنید، هورمون‌های استرس با سرعت شروع به تولید می کنند.

از این ترفند و استراتژی استفاده کنید: تصور کنید که وضعیت استرس زایی که در آن هستید تنها صحنه‌ای از یک فیلم است و شما تنها تماشاگر این فیلم هستید و این صحنه به زودی تمام می‌شود.

پیشگیری از پیری با ورزش

تمرینات ورزشی مهم‌ترین ابزار برای پیشگیری از پیری و محافظت از سلامت شما هستند که دو عامل مخرب التهاب و استرس را سرکوب می‌کنند. بهترین زمان ورزش کردن دقیقا همان موقعی است که حس و حال ورزش کردن ندارید.

انجام تمرینات ایروبیک با شدت متوسط، ۳ مرتبه در هفته به مدت ۴۵ دقیقه بسیار مفید است و به ترمیم تلومر‌های بدن کمک می‌کند.

نکته: از انجام فقط یک تمرین سنگین در طول هفته پرهیز کنید و جلسات تمرینی خود را با شدت متوسط در طول هفته تقسیم کنید.

به مسافرت بروید

به جای لم دادن در خانه سعی کنید به سفر رفته و روحیه‌ی خود را تازه کنید. مطالعات ثابت کرده‌اند که سفر کردن و داشتن آرامش به پیشگیری از پیری کمک کرده و برای سلامت و تندرستی بسیار مفید می‌باشند.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید