۶ قدم تا پیشگیری از افتادگی پوست

0
235

بعضی از افرادی که تصمیم به کاهش وزن میگیرند پس از شروع برنامه رژیم غذایی یا شیوه درمانی خاصی که پیش گرفته اند به مرور با شلی و افتادگی پوست عضلات صورت مواجه میشوند. این افتادگی پوست با پیشرفت روند درمان روز به روز بیشتر میشود و ممکن است در زیبایی صورت تاثیر زیادی داشته باشد. بطور کلی افرادی که بالغ بر ۵ کیلو وزن از دست میدهند عموما با این مشکل روبه رو میشوند. یکی از ساده ترین راهکارها برای پیشگیری از افتادگی  و شلی عضلات صورت ، بهره گیری از تکنیک های ماساژ است. در ادامه روش هایی را برای پیشگیری از افتادگی پوست معرفی میکنیم که به جوان سازی و نشاط پوست تان کمک میکند.

افتادگی پوست

پیشگیری از افتادگی پوست

بهترین روغن را تجربه کنید

برای شروع ماساژ باید دقت کنید که حتما صورت خود را از هر گونه آرایشی پاک کنید. برای این کگار بهتر است از لوسیون ها و پاک کننده ها کمک بگیرید. سپس صورت خود را کامل خشک کرده و آماده دریافت ماساژ شوید. برای این ماساژ حتما نیاز به یکی از روغن های بابونه  یا زیتون دارید. این ماساژ را میتوانید خودتان روی صورت پیاده کرده یا از اعضای خانواده کمک بگیرید. قبل از ماساژ حتما با مقدار اندکی از روغن ، سر انگشتان و کف دستان را آغشته کنید.

از گردن شروع کنید

پس از آغشته کردن دست ها به روغن ، از عضلات زیر چانه و گردن شورع کنید. در این مرحله با آرامش و ملایمت کف دست راست را از بخش پایینی فک و کنار گوش به سمت پایین گردن بکشید و در ادامه ، این حرکت را با دست چپ تکرار کنید. این کار را به مدت ۳ دقیقه روی تمامی عضلات گردن پیاده کنید. این ماساژ باعث میشود که عضلات و پوست گردن به مرور تقویت شده و بر اثر از بین رفتن چربی ها دچار افتادگی و شلی نشود.

تقویت ماهیچه های فک پایین

در این مرحله به سراغ عضلات فک پایینی بروید. پیش از هر چیز دقت داشته باشید که دستانتان به اندازه کافی آغشته به روغن باشد. به آرامی و با کمک ۲ انگشت سبابه و میانه بصورت قیچی وار عضلات فک پایینی را ازچانه به سمت گوش میان ۲ انگشت خود بگیرید. برای دریافت نتیجه بهتر میتوانید با دست راست عضلات سمت راست صورت و با دست چپ عضلات سمت چپ صورت را ماساژ دهید. در ضمن توصیه شده تعداد ماساژهای ارائه شده به عضلات صورت در هر دو سوی صورت برابر و مساوی باشد.

به گونه ها فرم دهید

برای جلوگیری از افتادگی عضلات گونه ، سر انگشتان هر دو دست را به روغن زیتون یا بابونه آغشته کنید و با کمک ۲ انگشت سبابه و میانه با ضربی آرام از زیر گونه به سمت بالا حرکات سریع و ضربه مانند بزنید. فشار وارد شده از انگشتان روی گونه ها نباید طوری باشد که موجب تغییر رنگ پوست یا بروز درد شود، بلکه تنها باید عضلات گونه را درگیر کرده و آن را به سمت بالا هدایت کند. بهتر است این ماساژ را بصورت مساوی و در مدت زمان ۳ دقیقه برای هر ۲ گونه راست و چپ تکرار کرده تا پس از ۲ هفته نتایج درخشان آن را روی صورت خود احساس کنید.

خط لبخند را مهار کنید

بسیاری از افرادی که لاغر شده اند با تغییراتی در ظاهر خود روبه رو میشوند. بعنوان مثال عضلات گونه آنها شل میشود یا خط لبخندشان عمیق و افتاده شده یا دچار غبغب آویزان میشوند. برای پیشگیری از ابتلا به این مشکلات کافی است همزمان با دریافت تکنیک های درمان چاقی از تکنیک های ماساژ درمانی هم استفاده کرد. بنابراین بهترین شیوه برای پیشگیری از عمیق شدن خط لبخند، این است که آن را به کمک ماساژهای دورانی تقویت کنید. برای این کار لازم است انگشت دست چپ را روی لب های خود قرار داده و سپس با کمک سر انگشتان دست راست بصورت دایره وار به ماساژ خط لبخند و عقب راندن آن به سمت گونه ها کمک کرد.

افزایش آرامش با ماساژ پیشانی

در این مرحله برای کسب آرامش بیشتر به ماساژ پیشانی بپردازید.سر انگشتان دست را به روغن آغشته کرده و به صورت رفت و برگشت از سر انگشتان هر ۲ دست برای ماساژ پیشانی کمک بگیرید. این ماساژ علاوه بر آن که موجب افزایش آرامش بدن و پیشگیری از چروک شدن و افتادگی عضلات میشود به تقویت عضلات پیشانی و پیشگیری از پیری زودرس پوست کمک میکند.

توجه : سر و صدا ، استرس یا محیط های پر تنش موجب بروز حملات عصبی شده و در نهایت به انقباض عضلات صورت منتهی میشود. بنابراین سعی کنید این تمرینات را در فضایی آرام و مناسب انجام دهید و آنها را هر روز روی عضلات صورت خود تکرار کنید. تکرار این تکنیک های ساده روی عضلات صورت از پیری زودرس و افتادگی پوست پیشگیری میکند.


منبع : سیب سبز

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید