گیاه هماور طبی

0
686

از گیاه هماور طبی برای تسکین درد عضلات و مفاصل استفاده کنید. برای کسانی که با طب گیاهی و درد مزمن آشنا هستند، به احتمال زیاد، گیاه هماور طبی بسیار آشنا می باشد. این گیاه سال ها است که برای درمان انواع مختلف درد و التهاب استفاده شده است.

گیاه هماور طبی

در میان استفاده های بالینی آن، گیاه هماور طبی می تواند به کاهش درد، کاهش التهاب ماهیچه ها و مفاصل، بهبود زخم ها و خون ریزی ها و به طور بالقوه در درمان فیبرومیالژیا کمک کند.

در بریتانیا، محققان دریافتند که حدود ۱۵% از تمام مشاوره های مربوط به تاندون، رباط و مشکلات عضلانی، شکستگی و زخم، این داروی گیاهی را برای ورزشکاران تجویز کرده اند. اگر چه برای سال های سال است که این داروی گیاهی عمدتا به طور خوراکی استفاده شده، اما هم اکنون، اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و همچنین سازمان های حاکم در سراسر جهان، استفاده از مکمل های غذایی حاوی Comfrey و توصیه در برابر هر گونه استفاده خوراکی از آن را در سال ۲۰۰۱ ممنوع کرده اند. مطالعات نشان داده است که این گیاه حاوی الکالوئیدهای پیرولیزیدین است که برای کبد سمی می باشند.

گیاه هماور طبی برای کاربردهای خارجی بسیار مفید است. این گیاه می تواند به عنوان یک ضد درد قوی و ضد التهابی کمک کند. در حقیقت، حتی می تواند به بهبود زخم کمک کند. بیایید چگونگی کار آن را ببینیم.

خواص گیاه هماور طبی برای التیام

می تواند به سرعت درد عضلات و مفاصل را از بین ببرد.

تحقیقات گسترده ای که در سال ۲۰۱۳ مورد استفاده پزشکی از هماور طبی منتشر شد، اظهار داشت: از نظر بالینی اثرات درد، التهاب و تورم عضلات و مفاصل در مورد آرتریت دژنراتیو، درد عضلانی کمر، پیچ خوردگی ها، آسیب ها و کشیدگی عضلات پس از جراحات و حوادث ورزشی، همچنین در کودکان ۳ سال و بالاتر ثابت شده است.

در مطالعات متعدد، نشان داده شده است که این گیاه واکنش درد از کبودی، پیچ خوردگی ها و درد عضلات و مفاصل، به ویژه در رابطه با ورزش را بهبود می بخشد.

در یک کارآزمایی بالینی تصادفی، با ۱۶۴ نفر شرکت کننده در مقایسه با روش گیاه هماور طبی در برابر یک ضد التهاب غیر استروئید (NSAID) معمولی که برای پیچ خوردگی های مچ پا و درد استفاده می شود، این گیاه بهتر از ژل دیفلوفناک عمل کرد  و محققان را تشویق کرد که این محصول گیاهی را به عنوان یک جایگزین ایمن و موثر برای درمان استاندارد مورد استفاده قرار بدهند.

گیاه هماور طبی

تسکین درد کمر

تحقیق برای تسکین درد کمر می تواند کار خسته کننده و دلهره آوری برای ۳۱ میلیون آمریکایی باشد که در هر زمان با این درد دست و پنجه نرم می کنند. در حالی که، هماور طبی ممکن است به عنوان یک روش جایگزین برای درمان این بیماری مزمن شناخته شود.

دو کار آزمایی بالینی تصادفی، در مقایسه با دارونما در یک برنامه کاربردی خارجی از ژل عصاره ریشه هماور طبی برای درد کمر، تاثیر قابل ملاحظه ای داشته اند.

کاهش درد آرتریت

یک مورد بسیار شگفت آور این است که در ایالات متحده، از هر ۵ نفر، یکی از درد آرتریت رنج می برند. بافت غضروف و مفصل باعث ایجاد چسبندگی استخوان ها و درد مزمن می شود. به علت عوارض جانبی ممکن است در بیشتر داروها برای آرتریت، مانند سوزش سر دل، زخم معده، افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی، آب مروارید، پوکی استخوان، بسیاری از افراد به دنبال راه های دیگر برای کاهش درد خود به روش ایمن هستند.  به نظر می رسد که استفاده از پماد گیاه هماور طبی یا مرهم، می تواند به کاهش قابل توجهی از درد ناشی از آرتروز کمک کند.

بررسی های مختلف، نتایج برخی از موارد را با NASID های موضعی و حتی آرنیکا، بدون هیچ عوارض جانبی منفی، سازگار دانستند.

برای تسکین درد آرتریت، سعی کنید، با استفاده از روغن های ضروری برای کاهش درد مانند روغن نعنا و استفاده از آن به مناطقی که درد دارند، دو تا سه بار در روز مصرف شود. لطفا توجه داشته باشید: گیاه هماور طبی باید به صورت موضعی تا ۱۰ روز متوالی به منظور اجتناب از مواد شیمیایی مضر و فضولات صنعتی (bioaccumulation)، استفاده شود. مطالعاتی وجود ندارد که خطر آن را نشان دهد، اما ما این احتیاط را جهت اطمینان باز هم لحاظ می کنیم.

منبعdraxe.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید