گیاهان چگونه به مقابله با دیابت میپردازند؟

0
354

گیاهان همیشه نقش مهمی را در درمان بیماریها و پیشگیری از انواع عارضه‌ها ایفا کرده‌اند و همواره مصرف گیاهان و سبزیجات به افراد توصیه شده است. اگر قصد دارید به مقابله با دیابت بپردازید و به دنبال یک فرمول کارآمد هستید، بهتر است گیاهانی که حاوی مقدار مناسبی از آنتی اکسیدان‌ها میباشند را انتخاب کنید. در این نوشتار به بررسی تاثیر گیاهان و سبزیجات در مقابله با دیابت خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

مقابله با دیابت

گیاهان چگونه به مقابله با دیابت میپردازند؟

با دنبال کردن یک رژیم غذایی مبتنی بر مواد غذایی گیاهی، آنزیم های آنتی اکسیدانی در فرد افزایش می یابند. از این رو، نه تنها گیاهان آنتی اکسیدان ها را در اختیار بدن قرار می دهند، بلکه دیوارهای دفاعی آنتی اکسیدانی را نیز تقویت می کند.

مواد مغذی گیاهی موجود در غذاهای گیاهی می توانند به پایین آوردن شیوع بیماری مزمن از طریق فعالیت به عنوان عوامل آنتی اکسیدانی و ضد سرطان و پایین آوردن کلسترول و قند خون کمک می کنند. برخی مواد مغذی گیاهی حتی می توانند چربی سوز باشند که توانایی تسریع از بین بردن چربی در کبد و اندام های دیگر را دارند و با موج التهابی که به طور مستقیم توسط غذاهای حاوی چربی اشباع شده شکل می گیرد، مقابله می کنند. چربی در جریان خون – چه از چربی داخل بدن ناشی شود و چه مصرف چربی – نه تنها مقاومت به انسولین را موجب می شود، بلکه یک التهاب درجه پایین تولید می کند که می تواند به بیماری قلبی و بیماری کبد چرب غیر الکلی منجر شود.

همچنین، فیبر موجود در مواد غذایی گیاهی می تواند مقاومت به انسولین را کاهش دهد. کمک به خلاص شدن از شر استروژن اضافی در بدن یکی از روش هایی که این کار را انجام می دهد.

مقابله با دیابت

شواهد قوی برای نقش مستقیم استروژن در ابتلا به دیابت وجود دارند و نشان داده شده است که برخی باکتری های روده می توانند در روده بزرگ استروژن تولید کنند. رژیم های غذایی سرشار از چربی و فیبر کم فعالیت متابولیک این باکتری های تولیدکننده استروژن را تحریک می کند. این مشکلی برای مردان نیز محسوب می شود. چاقی با سطوح پایین تستوسترون و افزایش استروژن که نه تنها توسط سلول های چربی بلکه برخی از باکتری های روده تولید شده اند، مرتبط است. باکتری های روده می توانند این دیابت‌زاها را از چربی که مصرف می کنیم، تولید کنند. با مصرف مقدار فراوان فیبر می توانید به خروج این استروژن های اضافی از بدن کمک کنید.

به عنوان مثال، بانوان گیاهخوار نسبت به بانوانی که همه چیز مصرف می کنند، دو تا سه برابر استروژن بیشتر از طریق مدفوع دفع می کنند و این شرایط می تواند چرایی ۵۰ درصد بالاتر بودن سطوح استروژن خون بانوان همه‌چیزخوار را توضیح دهد. این تفاوت ها در سوخت و ساز می توانند نرخ پایین‌تر ابتلا به دیابت در افرادی که رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان را دنبال می کنند و همچنین، نرخ پایین‌تر ابتلا به سرطان پستان در بانوان گیاهخوار را نیز توضیح دهد.

در هر صورت، مصرف مداوم گوشت با خطر ابتلا به دیابت مرتبط است. عادات غذایی به راحتی قابل اصلاح هستند اما مردم و پزشکان تنها در صورت آگاهی از منافع بالقوه آنها این مساله را در نظر خواهند گرفت. شناسایی مصرف گوشت به عنوان یک عامل خطر آفرین برای دیابت می تواند راهنمایی مفید برای مد نظر قرار دادن تغییرات رفتاری و غذایی باشد.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید