گل پامچال

0
377

گل پامچال ( نام علمی: Primula vulgaris ) علاوه بر زیبایی، خاصیت های دارویی بسیاری دارد که این خواص در ریشه این گیاه میباشد. پامچال به صورت وحشی در بوته زارها و جنگلها میروید. این گیاه خاک های قلیایی را ترجیح میدهد و در خاکی که کلسیم زیادی دارد رشد فراوانی میکند.

گل پامچال

اگر چه این گیاه اغلب برای درمان ناراحتی ادراری و پروستات استفاده می شود، اما مطالعات نشان می دهد که برای بهبود درد نیز موثر است.

میلیون ها نفر از جمعیت جهان از دردهای تضعیف کننده رنج می برند. برخی افراد برای رهایی از این دردها، به مصرف داروهای گیاهی رو می آورند. بیشتر گیاهان خواص درمان کننده و کاهش دهنده درد دارند.

پامچال

پامچال که با نام گل نوروز هم در ایران شناخته می‌شود. از گیاهان علفی و ماندنی تیره پامچالیان (Primulaceae) است که بیشتر گونه‌های آن توسط بشر با انجام عمل لقاح به وجود آمده‌اند.  دمای معمولی اتاق را یعنی دمای متوسط در حد بیست درجه سانتی گراد را دوست دارد. ارتفاع گیاه بین بیست و پنج تا شصت سانتی متر متفاوت است و باید در فواصلی بین سی تا پنجاه سانتی متر کاشته شوند.

محل آفتابی و سایه آفتاب را دوست دارد و خاک آن باید غنی و زه‌کشی شده باشد. زمان گل دهی پامچال تقریباً در تمام مدت سال می‌‌باشد. اگر چه تمامی گونه‌های پامچال از طریق تقسیم پاجوش‌ها و انتقال آنها به محل جدید می‌توان تکثیر نمود با این حال گلکاران علاقه دارند آنها را توسط بذر تکثیر نمایند. شاید علت آن به دست آوردن گونه‌های جدیدی از گیاه باشد. به هر حال برای تکثیر گیاه از طریق بذر باید از اواخر فروردین اقدام نمود و پس از بزرگ شدن بوته‌ها، آنها را به صورت نهال در محل مناسب نشا کرد.

برای گل دهی آن در فصل زمستان، باید درفصل پائیز بوته‌های آن را با ارتفاعی در حدود بیست و پنج سانتی متر به گلدان منتقل نمود و در گلخانه نگهداری نمود. خاک نرم حاوی و شن برای آن کفایت می‌کند ولی کود باید دو هفته‌ای یک بار داده شود.

خواص گیاه پامچال

پامچال در طب به عنوان کرم کش و ضد تشنج استفاده می شود و در بیماریهای عصبی هیستری و تشنجات اطفال مصرف می شود گلهای پامچال داروی موثری برای برونشیت زکام های مغزی و سرفه های مزمن است و اگر کسی به گریپ مبتلا شود می تواند از دم کرده گل پامچال استفاده کند زیرا با اثر بخشی سریع ان خیلی زود از این ناراحتی خلاص می شود همچنین این دم کرده برای کسانی که مبتلا به سر دردهای شدید و میگرن و دل بهم خورده هستند مفید است.

گل پامچال مقوی و تب بر است. ریشه پامچال را به مقدار ۲۰ تا ۳۰ گرم در یک لیتر آب بجوشانید و برای درمان سیاه سرفه سینه پهلو برونشیت و امراض مربوط به مجاری ادراری مصثرف کنید برای درمان و معالجه ورم کوفتگی که در اثر ضربه وارد می شود و ایجاد خون مردگی در آن ناحیه می کند ریشه پامچال را در یک لیتر آب بجوشانید و بعد پارچه ای را در آن خیس کنید و روی ورم بگذارید و محل ضرب دیدگی را کمپرس کنید.

-خاصیت ادرارآور دارد و از این طریق سموم بدن مانند سدیم، اسید، چربی و … را دفع می کند.

-نقش مهمی در بازسازی سلول های بدن دارد.

-به طور طبیعی دارای خاصیت ضدباکتریایی، ضدقارچی و ضدعفونی کننده است.

-ناراحتی هایی مانند گلودرد و عفونت بینی را به طور موثر درمان می کند.

-علایم قبل از قاعدگی و پس از یائسگی را کاهش می دهد.

-روغن آن خاصیت ضدافسردگی دارد، در نتیجه استرس و اضطراب را رفع می کند و آرامش بخش است.

-تمیزکننده طبیعی پوست است.

-با افزایش انقباض عضلات و بافت ها، از افتادگی پوست پیشگیری می کند و چین و چروک را نیز از بین می برد.

روغن گل پامچال 

از این گیاه اغلب برای رفع ناراحتی های پوستی مانند اگزما استفاده می شود. البته چندی است که با توجه به خاصیت ضدالتهابی آن، برای کاهش ناراحتی آرتریت روماتوئید مصرف می شود.خاصیت ضدالتهابی این گیاه مشابه روغن امگا۳ موجود در ماهی است. در صورت مصرف روغن این گیاه با روغن ماهی، تاثیر آن بیشتر می شود.

برای سیاه سرفه ۱۵ گرم گل پامچال را در ۵۰۰ سی‌سی آب‌جوش ۲۰ دقیقه دم‌کرده روزی ۳ فنجان میل شود. ۸. برای درمان بی‌خوابی از دمکرده گل پامچال استفاده شود. ۹. دمکرده گل پامچال تقویت کننده و آرام کننده اعصاب است. ۱۰. از پامچال برای حل کردن اسید اوریک و بهبود رماتیسم‌های مفصلی می‌توان استفاده کرد. دمکرده گل آن را به صورت نوشیدن و برگ آن را به صورت مرهم بگذارید. ۱۱. برای درمان سنگ‌کلیه ۲۰ گرم ریشه و گل پامچال را در نیم لیتر آب ریخته ۲۰ دقیقه خیسانده با حرارت ملایم می‌گذاریم تا جوش آید ۵ دقیقه جوشانده ۱۰ دقیقه دم‌کرده روزی ۵ فنجان هر ۲ ساعت یک فنجان میل شود. ۱۲. برای درمان سیاه زخم با جوشانده پامچال زخم را بشوئید. ۱۳. برای درمان آسم از دمکرده ریشه پامچال می‌توان استفاده کرد. ۱۴. برای درمان آشفتگی معده و دل بهم‌خوردگی گل پامچال را در آب خیسانده ابتدا چند دانه هل را کوبیده سپس مخلوط کرده میل شود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید