گرده لیوه

0
443

گرده لیوه گیاهی است که به عنوان یک “مقوی جنسی طبیعی” شناخته میشود. در آزمایشات مختلف بر روی حیوانات، تاثیر این گیاه در افزایش تولید هورمون و شهوت جنسی اثبات شده است. این گیاه از نوع اپیمدیوم بوده و از خانواده Berberidaceae میباشد. این خانواده از گیاهان بیشتر در چین و نواحی دیگری مانند کشورهای مدیترانه ای یافت میشوند. اپیمدیوم شامل ترکیبی فعال به نام ایکارین بوده که به دلیل تاثیر آن در بهبود سلامت بدن بسیار شناخته شده است.

گرده لیوه

نام این گیاه به انگلیسی Horny Goat میباشد. این نامگذاری عجیب به این علت است که کشاورزان هنگامی که مشاهده کردند دام هایشان با مصرف این گیاه، تمایل بیشتری برای جفت گیری با جنس مخالف دارند، این نام را برای آن انتخاب کردند. با این که محققان هنوز نتوانسته اند تاثیر این گیاه در میل جنسی انسان ها را تایید کنند، شواهد موجود و اثبات این امر بر روی حیوانات، برخی از تاثیرات این گیاه را مشخص خواهد کرد:

  • کمک به افزایش سطح هورمون تستوسترون
  • کمک به افزایش سطح هورمون استروژن، به خصوص پس از دوران یائسگی
  • افزایش میل جنسی
  • افزایش جریان خون بدن
  • کمک به درمان اختلالاتی مانند اختلال نعوظ و یا خشکی دهانه واژن
  • تنظیم سطح کورتیزول
  • کمک به تولید سلول های ماهیچه ای
  • پیشگیری از پوکی استخوان

در ادامه به بررسی جزییاتِ فواید گیاه گرده لیوه میپردازیم.

مقوی جنسی طبیعی

این گیاه میتواند با افزایش سطح کورتیزول و کاهش تاثیر منفی استرس بر بدن که باعث کاهش میل جنسی، خستگی ذهنی و ایجاد دیگر بیماری های مربوط به ناهماهنگی هورمونی میشوند، به بهبود سلامت بدن کمک کند. همچنین گرده لیوه با کمک به تنظیم سطح تستسترون و استروژن میتواند با مشکلاتی مانند کمبود نیرو، زودانزالی و خشکی دهانه واژن نیز مقابله کند.

کمک به درمان اختلال نعوظ

یکی از فواید این گیاه، کمک به درمان مشکلات جنسی میباشد که این امر، با افزایش جریان خون در آلت تناسلی رخ خواهد داد. پس از تحریک جنسی، ماده نیتروژن اکسید در بدن ترشح شده تا با باز کردن رگ های خونی آلت تناسلی، باعث نعوظ آن شود. پس از این امر، ماده ای به نام cGMP در آلت تناسلی جمع میشود که مقداری از آن به علت وجود ماده PDE5، از بین خواهد رفت. ایکارین موجود در گرده لیوه با جلوگیری از تولید PDE5 میتواند تاثیر نیتریک اکسید در بدن را افزایش داده و به نعوظ آلت جنسی کمک کند.

افزایش سطح تستوسترون

ایکارین قادر است به افزایش تستوسترون بدن کمک کند که این امر، یکی از دلایل افزایش میل جنسی، قدرت و بهبود کارکرد بدن میباشد. در آزمایشی که با دادن ایکارین به موش های آزمایشگاهی انجام گرفت، مشاهده شد که ایکارین به افزایش فعالیت اعضای تولید مثل بدن آنها کمک میکند. همچنین مشاهده شد که موش هایی که از این ماده مصرف کرده اند، دارای سطح تستوسترون بیشتری میباشند.

تنظیم هورمون‌ها پس از دوران یائسگی

گیاه Yin Yang Huo از خانواده TCM به عنوان گیاهی برای افزایش انرژی استفاده میشود. این گیاه نیز با طعم شیرین و ترکیبات مغذی خود، قادر است به افراد در خستگی آنها کمک کرده و سطح هورمون ها را به خصوص در دوران یائسگی تنظیم کند.

افزایش قدرت ماهیچه‌ها

در برخی از آزمایشات، تاثیرات ایکارین در تولید سلول های ماهیچه ای مشخص شده است. بر اساس تحقیقاتی که در مجله سلامت جنسی منتشر شده، ایکارین علاوه بر تاثیر بر PDE 5، دارای تاثیراتی بر نوروفوبین نیز میباشد. نوروفوبین پروتئینی است که به ایجاد و کارکرد نورون ها کمک میکند. علاوه بر این، به نظر می آید که ایکارین قادر است به تولید سلول های بدن و درمان بافت های بدن کمک کند.

فواید گرده لیوه برای استخوان‌ها

در تحقیقات انجام شده در دانشکده شیمی و بیوتکنولوژی دانشگاه توکیو، مشاهده شده است که گیاه گرده لیوه دارای تاثیرات مثبت در بهبود سلامت استخوان ها و جلوگیری از مشکلات مربوط به پوکی استخوان مانند شکستگی های استخوان ها میباشد. آزمایشات انجام شده بر حیوانات در این دانشگاه، نشان داده است که ایکارین یکی از ترکیبات قوی برای بهبود سلامت استخوان هاست. محققان در این آزمایش شاهد شکلگیری استخوان های جدید در موش ها پس از 4 هفته و افزایش حجم استخوان ها پس از 6 هفته بوده اند.

منبعdraxe.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید