کوشاد

236

کوشاد ( در زبان انگلیسی Gentian ) گیاهی است خودرو، که در دشت ها و کوه ها رشد می کند. این گیاه ارتفاعی به اندازه پنج متر دارد، برگهای آن سبز رنگ و تیز گوشه می باشد، از خواص آن می توان در تصفیه خون و درمان بیماری های کبدی ، سرماخوردگی و غیره… اشاره کرد، همچنین برای جلوگیری از رفلاکس و سوزش سر دل بسیار مفید است. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا با خواص گیاه کوشاد آشنا شویم.

کوشاک

ترکیبات شیمیایی

کوشاد دارای ماده ای شیمیایی بنام آماروجنتین می باشد که بسیار تلخ است.به طوری که اگر این ماده را با ۵۰۰۰ قسمت آب مخلوط کنیم هنوز هم طعم تلخ آن حس می شود.

طرز استفاده

جوشانده : مقدر ۲۰ گرم ریشه خرد شده کوشا را در یک لیتر آبجوش ریخته بگذارید برای مدت ۲۰ دقیقه بآرامی بجوشد ، سپس آنرا صاف کنید . مقدر مصرف این جوشانده یک فنجان قبل از هر غذا است .

دم کرده : مقدرا ۵ گرم ریشه کوشاد را در یک لیتر آبجوش ریخته و بگذارید چند ساعت بمانذ . سپس آنرا صاف کرده و استفاده کنید .

تنطور : این تنطور را می توانید از فروشگاههای گیاهان دارویی و یا برخی از داروخانه ها خریدری کنید . مقدر مصرف آن ۱۰-۱۵ قطره همراه با آب سه بار در روز است .

خواص دارویی کوشاد

برای برطرف کردن بی اشتهایی کودکان، ۴۵ دقیقه قبل از هر وعده غذایی ۱۵ قطره از آن را به یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کنید و به کودک بدهید.

برای رفع سوءهاضمه و ناراحتی معده و یا حالت تهوع قبل و یا پس از هر وعده غذایی، یک قاشق مرباخوری آن را در کمی آب حل و میل نمایید.

همچنین بخوانید :  ترشک درشت

ریشه این گیاه خون را تصفیه می کند و درمان خوبی برای ناراحتی کبد به حساب می آید. برای درمان ناراحتی کبدی، نصف قاشق مرباخوری پودر این گیاه را در یک فنجان آب ولرم حل کنید و یک ساعت قبل از صرف غذا استفاده کنید.

برای بهبود کلی سیستم گوارشی و افزایش اشتها، چای دم کرده ریشه این گیاه را یک ساعت قبل از صرف غذا بخورید.

برای بهبود جریان خون حداقل نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی دم کرده ریشه این گیاه را مصرف کنید.

چای این گیاه که حداقل یک ساعت قبل از غذا مصرف شود، سوءهاضمه و سوزش سردل را رفع می کند.

ریشه گیاه کوشاد در رفع تب و سرماخوردگی موثر است.

دم کرده آن را حداقل نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنید تا تب فروکش کند.

عصاره این گیاه مسکن همه دردهاست. برای رفع ضعف عمومی بدن استفاده می شود.

خاصیت ضدتورم و ضددرد این گیاه در رفع درد آرتروز و روماتیسم مفید است.

از آن جا که ریشه این گیاه تلخ مزه است، آن را به مدت ۵ دقیقه در آب بجوشانید و صاف کنید. برای بهتر شدن مزه آن می توانید از زنجبیل و یا هل استفاده کنید.

برای دم کردن، یک قاشق مرباخوری ریشه خشک این گیاه را در دو لیوان آب و به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و بگذارید تا به طور کامل دم بکشد.

مضرات 

مصرف بیش از حد کوشا ممکن است باعث تحریک معده و بوجود آوردن حالت استفراغ و دل بهم خوردگی شود . زنان باردار و مادران شیر ده نباید از این گیاه استفاده کنند .

کوشاد
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید