وقتی کودک علاقه‌ای به خوردن گوشت ندارد

0
465

تغذیه کودکان بسیار مهم است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم. یکی از موارد مهم در خورد و خوراک کودکان گوشت است که گاهی اوقات پیش می‌آید که برخی از کودکان علاقه‌ای به خوردن گوشت ندارند. در چنین شرایطی باید به روش‌های دیگری گوشت را در برنامه‌ی غذایی فرزند خود جای دهید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خوردن گوشت

برای کودکانی که گوشت نمی‌خورند، بهتر است گوشت را به قطعات بسیار کوچک و ریز تقسیم کنید که به خوبی پخته شود مثلابه صورت حلیم گندم در آید.

قطعات بسیار ریز گوشت را مخلوط با حبوبات کاملا بپزید و نرم کنید همراه با یک قاشق غذاخوری و روغن زیتون و یک قاشق مرباخوری آب لیموترش یا آب نارنج تازه به کودک بدهید.

گوشت چرخ کرده را به صورت کوفته قلقلی در آوردید یا به صورت مخلوط با گوجه فرنگی به جای سس روی ماکارونی بریزید یا کتلت (مخلوط گوشت و سیب زمینی و تخم مرغ) به شکل های کوچک و زیبا تهیه کنید و یا به صورت مخلوط با آب گوجه فرنگی و لوبیا وبرنج (لوبیا پلو) بپزید.

از گوشت مرغ یا ماهی استفاده کنید.

اگر کودک علاقه ای به خوردن گوشت ندارد، از جانشین‌های آن استفاده کنید. مثل زرده‌ی تخم مرغ،عدس، پنیر با بادام یا گردو، لوبیا چیتی پخته شده، بادام زمینی بدون پوست، شیر و ماست.

برنج را درآب گوشت یا مرغی که می‌پزید بریزید و به صورت کته نرم، با انواع سبزی‌ها و یا عدس، به او بدهید.

کودکانی که اصلا گوشت نمی‌خورند باید از نظر دریافت آهن مورد توجه باشند.

کتاب تغذیه کودک (نویسنده: کاظم کیانی)

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید