کنترل بی اختیاری ادرار بعد از عمل پروستات

0
524

به گزارش موسسۀ تحقیق سرطان پروستات (PCRI)، سالانه بیش از ۲۰۰ هزار مورد از سرطان پروستات در آمریکا گزارش می‌شود. افرادی که تصمیم می‌گیرند غدۀ پروستات‌شان خارج شود، ممکن است بعد از جراحی با مشکل بی اختیاری ادرار مواجه شوند. اغلب مردان بعد از ۶ تا ۱۲ ماه بعد از جراحی، بهبودی کامل می‌یابند، اما در این دوران بی اختیاری ادرار یک چالش بزرگ برای این مردان محسوب می‌شود. بسیار مهم است که در این دوران زیر نظر متخصص باشید تا او بتواند به شما در کنترل بی اختیاری ادرار و ضعف مثانه کمک کند. با گیاه یاب همراه باشید.

کنترل بی اختیاری ادرار

روش های کنترل بی اختیاری ادرار بعد از جراحی

روش مشخصی برای جلوگیری از بی اختیاری ادرار وجود ندارد، اما مهم است که در این‌باره اطلاعات کسب کنید و بدانید که کدام ترفندها می‌توانند بیشترین کمک را به شما کنند. صحبت کردن با یک پزشک یا یک گروه حمایت، می‌تواند به شما در کنترل بی اختیاری ادرار کمک کند.

تمرین لگن

برای کنترل بی اختیاری ادرار مهم است عضلاتی که به نگه داشتن ادرار کمک می‌کنند را تقویت کنید. تمرین‌های کگل یا برنامه‌های بیوفیدبک می‌توانند در تقویت این عضلات موثر باشند.

تغییرات در سبک زندگی

تغییراتی نظیر ترک الکل، مصرف نکردن کافئین و مراجعه به توالت به طور منظم می‌توانند به کاهش بی اختیاری ادرار کمک کنند. همچنین بهتر است با پزشک‌تان دربارۀ داروهایی که مصرف می‌کنید مشورت بفرمایید.

داروها

داروهایی وجود دارند که می‌توانند در کاهش نیاز به ادرار و افزایش ظرفیت مثانه موثر باشند. همچنین داروهای جدیدی در حال توسعه هستند که به پیشگیری از بی اختیاری ادرار کمک خواهند کرد.

تحریک الکتریکی عضله

در این روش یک ابزار کوچک در داخل مقعد قرار داده می‌شود تا اجازۀ عبور یک جریان الکتریکی کوچک به بدن و در نتیجه منقبض شدن عضلات را بدهد. در عین حال، شما باید عضلات‌تان را فشار دهید تا به تقویت آنها کمک کنید و احتمال بی اختیاری ادرار پس از عمل جراحی پروستات را کاهش دهید.

اسفنکتر مصنوعی

این یک دستگاه است که می‌تواند به کنترل ترشح ادرار کمک کند. این دستگاه از سه قسمت تشکیل می‌شود: پمپ، بالون برای تنظیم فشار و نوعی دستبند که دور مجرای ادرار قرار می‌گیرد. گزارش شده است که استفاده از اسفنکتر مصنوعی در ۸۰ درصد از کسانی که از بی اختیاری ادرار بعد از جراحی سرطان پروستات رنج می‌برند، موفق بوده است.

جراحی

در نوعی از جراحی، حلقه‌های پلاستیکی در اطراف نوکِ مثانه قرار داده می‌شوند تا به نگه داشتن ادرار کمک کنند.

منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید