کرفس

0
309

کرفس ، ملین است و کلیه و مثانه را تمیز کرده و از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می‌کند. متخصصان تغذیه معتقدند، کرفس بهترین ماده غذایی است که می‌تواند با پاک‌کردن کلیه و مجاری ادراری، عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا را از بین ببرد. همچنین کرفس به‌علت داشتن ویتامین “ث”، لثه‌ها را تقویت کرده و از خونریزی و رقت خون جلوگیری می‌کند.

کرفس

نسخه سلامتی با کرفس

کرفس، سبزی پر خاصیتی است که نظیر آن گزارش نشده است. دست‌اندر‌کاران طب سنتی و آن‌هایی که معتقد به قلیایی و اسیدی بودن بدن هستند، بر این باورند که این سبزی می‌تواند‌ قلیایی یا اسیدی‌بودن محیط داخلی بدن را کنترل کند. در طب سنتی، بسیاری از کشورهای دنیا از کرفس، آب و تخم آن برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کردند؛ زیرا املاح، ویتامین‌ها و فیتوکمیکال‌های موجود در آن از نظر کمیت و کیفیت، به‌صورتی تنظیم شده است که نظیر  آن را نمی‌توان در سبزی‌های دیگر مشاهده کرد.‌

کرفس، طبعی گرم و خشک دارد و تخم آن برای هضم غذا بسیار مفید است؛ اما مصرف زیاد آن برای ریه مضر است. این سبزی، تقویت‌کننده و محرک نیروی جنسی است و در کل برای تقویت عمومی بدن بسیار مفید است. این سبزی، تب‌بُر و دافع صفرا است، همچنین اوریک را از بین می‌برد. کرفس دارای خواص بسیاری است، چنان‌که پزشکان تغذیه معتقدند کرفس، سلطان سبزی‌هاست و تمام بخش‌های این گیاه، مفید و شفابخش است. هورمون‌های گیاهی و روغن‌های ضروری موجود در کرفس، نه تنها طعم معطری به این سبزی بخشیده است، بلکه در کنار بقیه املاح و ویتامین‌ها، کرفس را به معجونی تبدیل کرده که می‌تواند دوای هر دردی باشد.

دفع مواد مضر با کرفس

کرفس، ملین است و کلیه و مثانه را تمیز کرده و از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می‌کند. متخصصان تغذیه معتقدند، کرفس بهترین ماده غذایی است که می‌تواند با پاک‌کردن کلیه و مجاری ادراری، عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا را از بین ببرد. ماده‌ی معطر ترپین موجود در کرفس، مانع ماندن سنگ کلیه در مجاری ادرار یا آلودگی میکروبی و درد می‌شود. اگر آلودگی میکروبی ضعیفی در روده وجود داشته باشد نیز در اثر ترپین این سبزی از بین می‌رود؛ علاوه بر این، پتاسیم موجود در تنه‌ی کرفس، جریان ادرار را تحریک، کلیه و مثانه را پاک می‌کند. این گیاه بیش از همه برای بیماران نقرسی مفید است؛ زیرا معمولا در خون این افراد، اسید اوریک با غلظت بالا دیده می‌شود‌. روغن اتری که در کرفس وجود دارد، باعث گشادشدن مجاری کلیه و دفع بهتر اسید اوریک می‌شود، همچنین کرفس باعث تحریک بیشتر روده می‌شود. سایر ناراحتی‌هایی از این قبیل نیز در اثر خوردن کرفس بهبود می‌یابند .

 

تقویت لثه

کرفس به‌علت داشتن ویتامین “ث”، لثه‌ها را تقویت کرده و از خونریزی و رقت خون جلوگیری می‌کند. این سبزی باعث افزایش اشتها می‌شود و برای مبتلایان به بیماری‌های رماتیسم، نقرس، درد مفاصل و تصلب شرایین، غذای مفید و تسکین‌دهنده‌ای به‌شمار می‌آید. این بیماران، هم می‌توانند در غذای خود از این سبزی استفاده کنند و هم می‌توانند آب آن را گرفته و روزانه میل کنند (یک فنجان). کرفس، تب‌بُر، بادشکن و ضد نفخ است و باعث می‌شود آب اضافی از کلیه‌ها و مثانه خارج شود و همچنین دشمن سنگ کلیه است.

 

کاهش فشار خون

کرفس و آب کرفس، فشارخون بالا را کاهش می‌دهد. چینی‌ها خاصیت کرفس را از صدها سال قبل می‌دانستند و در درمان فشار خون از آن استفاده می‌کردند. نوشیدن روزی یک لیوان آب کرفس، پس از حدود یک هفته، فشارخون بالا را کاهش می‌دهد؛ به‌طوری‌که هیچ داروی شیمیایی چنین قدرتی ندارد. ماده‌‌ی‌ موجود در کرفس، سبب آرامش بافت‌ها و ماهیچه‌های بدن و عروق می‌شود و نرمی و انعطاف خاصی به آن‌ها می‌بخشد؛ به همین جهت، خون به‌آسانی در عروق گردش می‌کند و به تمام بافت‌ها می‌رسد. قابل توجه است که در صورت مصرف مداوم آب کرفس، فشار خون در حد طبیعی باقی‌ می‌ماند و بیشتر از آن کاهش نمی‌یابد و این، یکی از شگفتی‌های طبیعت این سبزی است که در کنار عوامل شناخته و ناشناخته موجود در آن، اعمال بسیاری از اعضا بدن انسان را تنظیم می‌کند.‌

کرفس

 

خواب راحت

کرفس و آب کرفس از بی‌خوابی و بدخوابی جلوگیری می‌کند. این سبزی به علت داشتن روغن‌های طبیعی و ضروری، املاح، ویتامین‌ها و هورمون‌های گیاهی، سبب ایجاد نوعی آرامش در بدن می‌شود و سیستم مغز و اعصاب را تسکین می‌د‌هد. وجود روغن‌های فرار در کرفس علاوه بر ایجاد عطر خوشایند این گیاه، باعث گشادشدن مجاری کلیه نیز می‌شوند و دفع اسید اوریک را ساده می‌کنند.

خواص دیگر

* تجربه نشان داده است که کرفس و غذاهای حاوی آن، بوی بد دهان را از بین می‌برد که این احتمالا به‌دلیل ترکیب مواد تولید شده در معده با مواد معطر کرفس است. این گیاه حاوی ویتامین C زیادی است و به همین دلیل، مصرف آن به تقویت لثه‌ها کمک کرده و از بروز بیماری اسکوربوت پیشگیری می‌کند. مصرف کرفس همچنین به افراد کم‌خون، توصیه می‌شود.

* اسیدهای چرب فرار موجود در این گیاه، محرک اشتهاست.

* این گیاه دارای خاصیت ضدمیکروبی است و در بهبود آسم و سرماخوردگی‌های ریوی مناسب است. قرقره‌ی آب کرفس به دلیل خاصیت ضدعفونی‌کنندگی‌اش برای رفع گلودردهای خشک مفید است، همچنین آلودگی ضعیف میکروبی موجود در روده نیز در اثر تریپین موجود در کرفس از بین می‌رود.

* این گیاه حاوی درصد بالایی فیبر است؛ بنابراین ملین بسیار مناسبی به‌شمار می‌آید و مصرف برگ و ساقه‌های کرفس در مورد کسانی که از ناراحتی‌های گوارشی نظیر یبوست رنج می‌برند، بسیار نافع است.

* کرفس ضد نفخ است و تب را پایین می‌آورد و مصرف آن، به‌خصوص به افرادی که درگیر بیماری‌های قلب و عروق و چربی خون بالا هستند، بسیار توصیه می‌شود. این گیاه از تصلب شرایین نیز جلوگیری می‌کند.

* ویتامین ۶B و اسید پانتوتنیک موجود در کرفس به‌همراه منیزیم و کلسیم، اثر مثبتی در تقویت ماهیچه‌ها دارد و دارای آثار شگرفی در ایجاد آرامش روانی است.

* نقش بسیار موثر دیگر این گیاه، تاثیر آن در کاهش وزن است. آزمایش‌ها نشان داده است، افرادی که یک لیوان عصاره‌ی کرفس به‌همراه لیموترش و به‌شکل هر روزه یا یک روز در میان، در کنار رژیم‌های کاهش وزنشان استفاده می‌کنند، علاوه بر میزان کاهش وزن عادی، یک تا دو کیلوگرم بیشتر کاهش وزن داشته‌اند. البته متخصصان تغذیه و رژیم درمانی با استفاده روزانه از آب کرفس چندان موافق نیستند، چراکه کرفس از سبزی‌هایی است که اگزالات فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن، به‌خصوص در افرادی که کلیه و مثانه سنگ‌ساز دارند، می‌تواند باعث به وجودآمدن یا بزرگ‌ترشدن سنگ‌های اگزالاته شود، همچنین دریافت بیش از اندازه‌ی اگزالات، عامل مهمی در از بین رفتن عناصر دو ‌ظرفیتی، مانند کلسیم، روی، فسفر، منیزیم و منگنز است که برای بدن بسیار ضروری‌اند و کمبود آن‌ها نیز بسیار خطرناک است.

* محققان آمریکایی این گیاه را به دلیل داشتن مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان، به‌عنوان یکی از ده ماده‌ی غذایی نام برده‌اند که می‌تواند با سرطان مقابله کند.

* جوشانده‌ی این گیاه، گرفتگی صدا را درمان می‌کند و برای سرمازدگی مفید است. این گیاه، حاوی فسفر است و به تقویت حافظه و افزایش هوش کمک می‌کند. در نسخ قدیمی آمده است که این سبزی در افزایش شیر مادر نیز نقش بسزایی دارد.

* تخم کرفـس نیز دارای خواص مفید بی‌شماری است. تخم این گیاه حاوی کلسیم بالایی است که نقش مهمی در کاهش فشار خون ایفا می‌کند. این تخم، ادرارآور بوده و یکی از بهترین داروها برای پاک‌کردن اسید اوریک در بدن است؛ از‌ این‌‌رو برای درمان نقرس، آرتروز و روماتیسم مناسب است، البته دانه‌ی کرفس در مواردی موجب سقط جنین می‌شود و به همین دلیل باید در دوران بارداری از مصرف آن خودداری کرد!

* خوردن کرفـس برای بیماران مبتلا به صرع نیز مضر است؛ زیرا حمله‌ها را تحریک می‌کند، همچنین افرادی که به ورم کلیه مبتلا هستند نیز نباید از این سبزی استفاده کنند.

* انواع کوهی این گیاه، علاوه بر داشتن خاصیت ضد درد و ضد التهابی، اثر کاهنده‌ای نیز بر ترشح اسیدهای معده دارد. دانشمندان دریافته‌اند که مصرف گیاه کرفس کوهی، ترشح اسید معده را کاهش می‌دهد، پس توصیه می‌کنند افرادی که از ترشح زیاد اسید معده رنج می‌برند و به اصطلاح، به زخم معده دچار هستند (با وجودی که منع مصرف سبزی‌های خام وجود دارند) از کرفس کوهی استفاده کنند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید