کدام خوراکی ها برای تقویت دندان مفیدند؟

0
605

بسیاری از خوراکی‌هایی که روزانه مصرف میکنیم قاتل دندان‌ها و لثه‌ها هستند و میتوانند به سرعت باعث پوسیدگی دندان شوند. از این رو بهتر است بیشتر مراقب خورد و خوراک خود در طول روز باشید و خوراکی‌هایی را انتخاب کنید که به تقویت دندان شما کمک کنند. در ادامه برخی از این مواد غذایی را معرفی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

تقویت دندان

کدام خوراکی ها برای تقویت دندان مفیدند؟

دکتر آنتونی زیبوتز، پزشک محقق انگلیسی از مرکز ایمپلنت «هارلی استریت» انگلیس در این زمینه می گوید: بیشتر رژیم های غذایی برای سفید نگاه داشتن دندان های بر پرهیز از مصرف ادویه کاری و قهوه که دندان ها را لکه دار می کنند، متمرکز است.

وی افزود: از سوی دیگر انتخاب غذاهایی که فعالانه موجب تمیز کردن دندان ها و براق نگاه داشتن آنها می شود نیز به همان اندازه مهم است.

این پزشک انگلیسی گفت: سبزیجات ترد مثل سیب، هویج، گل کلم و کرفس موجب تمیز کردن دندان ها می شود.

پنیرهای سفت نیز در سفید کردن دندان موثر هستند زیرا جویدن آنها موجب پاک کردن ذرات غذا از دندان ها و جلوگیری از تشکیل پلاک (جرم) بر روی دندان ها می شود.

این خوراکی ها برای لثه ها نیز پیام دارند زیرا موجب تحریک جریان خون به لثه ها و در نتیجه سالم ماندن آنها می شود.

مرکبات و توت فرنگی به شستشو طبیعی دندان های شما در حین خوردن کمک می کند و کلم بروکلی و آناناس موجب کاهش التهاب لثه می شود.

همچنین تمشک، انار و زغال اخته موجب کدر شدن دندان ها می شود بنابراین برای داشتن دندان های سفید باید از مصرف آنها خودداری کرد چرا که این میوها به همان صورتی که پیراهن شما را لکه دار می کنند دندان های شما را نیز کدر می کنند.

ایرنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید