روش های کاهش چربی اشباع در رژیم غذایی

0
526

به طور ساده و کلی اگر بخواهیم درباره چربی های غذایی توضیح دهیم، میتوان آنها را به دو دستۀ چربی اشباع و غیراشباع تقسیم کرد. به عبارت دیگر میتوان گفت که چربی اشباع همان چربی مضر و چربی غیراشباع، چربی سالم محسوب میشود. هدف شما برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، باید این باشد که به اندازۀ کافی چربی غیراشباع مصرف کرده و تا حد ممکن از مصرف چربی اشباع خودداری کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

چربی اشباع

روش های کاهش چربی اشباع در رژیم غذایی

چربی اشباع در گوشت و محصولات لبنی وجود داشته که در بروز کلسترول بالا نقش دارند. کاهش چربی های اشباع به هنگام کاهش وزن می تواند به شما در کاهش کالری کمک کند.

کارشناسان تغذیه، مصرف شیر یا ماست را به جای مصرف خامه توصیه می کنند. همچنین بهتر است ماست یا شیر کم چرب یا فاقد چربی مصرف شود.

مصرف گوشت کم چرب توصیه می شود. اگر در زمان پخت غذا بر روی گوشت لایه سفید چربی دیدید، قبل از پخت آن را بردارید.

به جای کره و روغن های حیوانی از جایگزین های سالم تری نظیر روغن های گیاهی نظیر زیتون، کانولا و روغن بدست آمده از مغزیجات استفاده شود.

در مورد مصرف روغن نارگیل و روغن پالم محتاط باشید چراکه این روغن ها در مقایسه با سایر روغن های گیاهی دارای چربی اشباع بیشتری هستند.

اگرچه کلسترول تخم مرغ به آن اندازه که تصور می شود خطرناک نیست، اما زرده تخم مرغ دارای چربـی اشباع بوده و حدود ۶۰ کالری دارد. بهتر است نصف زرده تخم مرغ را با یک سفیده تخم مرغ دیگر جایگزین نمایید.

با این شیوه تدریجی، می توانید شاهد کاهش مصرف چربی های اشباع و در نتیجه کاهش وزن خود باشید.

مهر
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید