کاهش وزن با تغییرات غذایی جزئی

175

تغذیه مناسب یکی از مهمترین اصول کنترل وزن و سلامت جسم است ، از این رو بسیاری از افراد متاسفانه مطابق میل و هوس غذایی که درشان بوجود می آید اقدام به مصرف انواع و اقسام خوراکی ها می کنند که با نبود کنترل بر آن نتیجه اش پیدایش چاقی در آنها می شود ، در ادامه مطلب می خواهیم به روشهای کاهش وزن با تغییرات غذایی بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

کاهش وزن با تغییرات غذایی
کاهش وزن با تغییرات غذایی ؛ غذای دریایی بخورید

مطالعه ۱۶ ساله بر روی بیش از ۱۲۰ هزار داوطلب در سراسر دنیا نشان می دهد که استفاده از غذاهای دریایی، حذف گوشت قرمز و استفاده از غذاهایی با شاخص قند پایین، مهمترین روش های کاهش وزن هستند.
مطالعات نشان می دهد که اضافه کردن غذاهای دریایی به وعده های غذایی، یکی از موثرترین روش های کاهش وزن است. در این گزارش آمده است که ماهی یا میگوی سرخ کرده به کاهش وزن کمک نمی کند؛ بلکه رمز لاغری در غذای دریایی بخارپز یا کبابی است. مصرف ماهی های حاوی چربی غیر اشباع مانند ماهی سالمون توصیه شده است.

کاهش وزن با تغییرات غذایی ؛ با گوشت قرمز خداحافظی کنید

مطالعات انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که مصرف گوشت قرمز، به دلیل کلسترول و چربی اشباع موجود در آن، یکی از مهمترین دلایل اضافه وزن است. گوشت قرمز معمولا با برنج یا نان میل می شود و همین امر یکی از دلایل اضافه وزن است. در این گزارش آمده است که برای کاهش وزن باید گوشت قرمز را با پروتئین های دریایی، حبوبات، میوه و سبزی جایگزین کرد.

همچنین بخوانید :  مواد تشکیل دهنده پاستیل ، مفید یا مضر؟

کاهش وزن با تغییرات غذایی ؛ غذایی بخورید که شاخص قند آن پایین باشد

شاخص قند (GI) فاکتور نشان دهنده میزان قند غذاست. غذاهایی با شاخص قند یک تا ۵۵ جزء غذاهای کم قند، ۵۲ تا ۶۹ متوسط و ۷۰ به بالا، غذاهای پرقند محسوب می شوند. برای مثال، شاخص قند سیب حدود ۳۹ و برنج سفید ۸۹ است.

با دقت در این سه مورد می توان شاهد کاهش وزن بود.
جام جم

بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید