کاهش تب با نسخه های طبیعی

0
504

تب کردن میتواند از علائم بیماری‌های مختلفی باشد، در واقع تب زمانی اتفاق می‌افتد که بدن در حال مقابله با عفونت های ایجاد شده است. شما میتوانید برای کاهش تب از گیاهان و روش های طبیعی استفاده کنید که به مرور تب خفیف را پایین می‌آورد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

کاهش تب

اکیناسه یا سرخارگل

این گیاه دارویی از چند قرن گذشته و بخصوص در آمریکا کاربرد داشته است. مطالعات حاکی از آن است که نوشیدن دم نوش این گیاه به هنگام تب داشتن، فعالیت سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌دهد. این گیاه کمک می‌کند تا عفونت به سرعت از بین برود و دمای بدن کاهش یابد.

کاهش تب با زنجبیل

روش دیگر برای پایین آوردن تب استفاده از زنجبیل است. ویژگی آنتی باکتریال زنجبیل آن را در برابر تب، سرفه و دیگر علائم شایع از این قبیل موثر می‌کند.

مایعات بیشتری بنوشید

مصرف مایعات در کمک به به تنظیم دمای بدن حائز اهمیت و در از بین بردن میکروب‌های موجود در بدن موثر است. در صورتی که احساس می‌کنید دچار تب شده‌اید میزان زیادی آب و سایر مایعات بنوشید.

خواب

شاید یکی از بهترین روش‌ها برای رهایی از تب خفیف استراحت کردن باشد چرا که با خوابیدن و استراحت کردن برای بدن انرژی و فرصت کافی را فراهم می‌سازید تا با تب مقابله کند.

این روش‌های در موارد سطحی و تب خفیف توصیه می‌شود اما در مواقعی تب بیمار بالا و جدی است حتما باید به پزشک مراجعه شود.

خبرگزاری ایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید