کالری آناناس چقدر است

0
1559

از آنجایی که آناناس طعمی شیرین دارد، بسیاری از مردم نگران میزان کالری موجود در این میوه می‌باشند. با توجه به نوع آناناس، ارزش غذایی آن می‌تواند متفاوت باشد؛ اما به طور کلی چند نکتۀ مهم دربارۀ ترکیبات مغذی آناناس وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید. در ادامه به بررسی ارزش غذایی و کالری آناناس می‌پردازیم.

کالری آناناس

ارزش غذایی و کالری آناناس

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک‌فکتس» شاید از این تعجب کنید که یک فنجان آناناس تازه و خرد شده، تنها ۸۲ کالری دارد. با توجه به اینکه آناناس رسیده طعمی مانند آب‌نبات دارد، اغلب مردم تصور می‌کنند که این میوه کالری زیادی را در خود جای داده است. اما این تصور کاملا اشتباه است. یک آناناس کامل با اندازۀ متوسط تنها ۴۵۰ کالری دارد، که مطمئنا شما در یک وعده آن را میل نخواهید کرد.

از آنجایی که هر وعده از این میوه مقدار کمی از کالری را به بدن شما وارد می‌کند، آناناس می‌تواند گزینه‌ای عالی برای رژیم‌های کم‌کالری باشد. محتوای فیبر این میوه به شما کمک می‌کند تا برای مدت زمان بیشتری احساس سیر بودن کرده و بیش از اندازه کالری دریافت نکنید.

علاوه بر این موارد، آناناس هیچگونه چربی و کلسترولی ندارد. همین باعث می‌شود تا اغلب کالری دریافتی شما از این میوه، از طریق کربوهیدرات‌های موجود در آن تأمین گردد. یک فنجان آناناس تقریبا ۱۶ گرم قند دارد که دلیل طعم شیرین این میوه است. یک آناناس کامل تنها حدود ۵ گرم پروتئین دارد، که در یک فنجان آناناس خرد‌شده، این میزان حدود ۱ گرم است.

اهمیت و خواص این میوه زمانی مشخص می‌شود که به سایر مواد مغذی موجود در آن نگاهی داشته باشیم؛ آناناس محتوای بسیار بالایی از ویتامین C و ویتامین B6، منیزیم و پتاسیم را در خود جای داده است. آناناس همچنین حاوی ترکیبات فعال و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که فواید بی‌نظیری برای سلامتی ما دارند. در واقع از آنجایی که هر وعده از آناناس تنها ۸۲ کالری دارد، هر وقت که دوست داشتید می‌توانید آن را به رژیم خود اضافه کنید. تنها یک استثناء برای مصرف آناناس وجود دارد، که آن هم زمانی است که مبتلا به دیابت هستید. در این حالت باید با دقت بیشتری قند مصرفی خود را بررسی کرده و به احتمال زیاد مجبور هستید که از مصرف آناناس اجتناب کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید