کاربردهای بی‌نظیر جوش شیرین

0
189

جوش شیرین به تنظیم pH در بدن کمک می‌کند، این خاصیت بعلت این است که جوش شیرین نه خیلی قلیایی است و نه خیلی اسیدی. جوش شیرین اگر با ماده‌ا‌ی که اسیدی یا قلیایی است تماس پیدا کند، pH آن را خنثی می‌کند. همچنین جوش شیرین کاربردهای فراوانی برای تمیز کردن و بوزدایی دارد. در ادامه روش‌های استفاده از این ماده را برای داشتن یک زندگی بهتر معرفی خواهیم کرد.

جوش شیرین

برای بهداشت فردی

۱.خمیر دندان جوش شیرین

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» خمیردندانی که از جوش شیرین و ۳درصد پراکسید هیدروژن ساخته شده است می‌تواند جایگزین خوبی برای خمیردندان‌های بدون فلوراید تجاری باشد. همچنین می‌توانید مسواک را درون جوش شیـرین کرده و از آن استفاده کنید.

۲.از بین بردن بوی بدن دهان

یک قاشق چای خوری از جوش شیـرین را درون نصف لیوان آب بریزید، دهان‌شویه کرده و سپس آن را تف کنید و دهانتان را بشویید. بوی بد دهان با این روش از بین می‌رود.

۳.تمیز نگه داشتن دندان مصنوعی

دندان مصنوعی و یا سایر لوازمی که درون دهان استفاده می‌شوند را در یک لیوان آب گرم که ۲ قاشق چای‌خوری جوش شیـرین در آن حل شده است بذارید. جوش شیـرین تکه‌های غذا که لابه‌لای دندان‌ها گیر کرده‌اند را شل کرده و بوی نامطبوع آنها را خنثی می‌کند. با این روش می‌توانید لوازم مربوط به دهان را همیشه تمیز و تازه نگه دارید.

تمیز کردن با جوش شیرین

۱.پاک‌کننده‌ی سطوح مختلف

برای به خوبی تمیز کردن وان حمام، کاشی، سینک ظرف‌شویی و حتی سطوح شیشه‌ای، مقداری جوش شیـرین را بر روی اسفنج مرطوب و تمیز ریخته و سطوح را با آن تمیز کنید. سپس سطوح مورد نظر را با آب شسته و خشک کنید.

۲.شستن ظروف، قابلمه و تابه

۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را به همراه مایع ظرفشویی استفاده کرده و ظرف‌ها را با این مخلوط بشویید. اگر ظرفتان ته گرفته و غذای سوخته به آن چسبیده است، بگذارید برای مدتی در مخلوطی از مایع ظرفشویی و جوش شیـرین خیس بخورد، سپس جوش شیرین خشک را بر روی اسفنج (اسکاج) تمیز ریخته و ظرف را بشویید.

۳.تر و تمیز کردن اسفنج‌ها (اسکاج)

اگر اسکاج ظرفشویی بوی بدی گرفته است، آن را درون یک محلول قوی جوش شیـرین گذاشته و بگذارید خیس بخورد. محلول را اینگونه تهیه کنید: ۴قاشق غذاخوری جوش شیرین حل شده در یک لیتر آب گرم.

بوزدایی با جوش شیرین

۱.بوزدایی یخچال

یک بسته‌ی باز از جوش شیـرین را در قسمت عقبی یخچال گذاشته و بگذارید بوهای نامطبوع را خنثی کند.

۲.رفع بوی تخته گوشت

جوش شیـرین را بر روی تخته پاشیده، سپس آن را تمیز کرده و بشویید.

۳.رفع بوی بد سطل آشغال

مقداری جوش شیـرین را در قسمت پایینی سطل ریخته و بگذارید که بوی بد را از بین ببرد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید