چگونه وزن کم کنیم ؟

0
451

چگونه وزن کم کنیم ؟ افراد بسیاری به دنبال پاسخی مناسب و کاربردی برای این سوال می‌گردند. هچنین وقتی در شرایطی قرار دارید که هدفتان ۱ یا ۲ کیلو وزن کم کردن است، بسیار مسیر راحت‌تری را پیش رو دارید. اما اگر بخواهید مثلا ۱۰ کیلو وزن کم کنید چطور؟ در ادامه بهترین ترفند‌ها برای وزن کم کردن اساسی را معرفی می‌کنیم.

چگونه وزن کم کنیم

برای دریافت انرژی غذا بخورید

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تودی» وقتی سعی دارید وزن کم می‌کنید، کمتر خوردن می‌تواند به شما کمک کند. اما بیش از حد محدود کردن کالری‌های دریافتی می‌تواند شما را در رژیم‌تان با شکست مواجه کند. اگر خودتان را گرسنه نگه دارید، بدنتان وارد حالت محافظت می‌شود، در چنین حالتی به احتمال زیاد فرد با از دست دادن عضلات مواجه خواهد شد.

به بدنتان گوش دهید!

صبور باشید و بدنتان را درک کنید. یکی از نکات مهم برای کاهش وزن این است که هنگام غذا خوردن تا نقطه‌ی سیری کامل پیش نروید. اگر بتوانید این ترفند را به خوبی در زندگی خود اعمال کنید، هیچ‌وقت پرخوری نخواهید کرد.

کالری‌ها را نشمارید

شمردن کالری‌ها به جای اینکه به شما کمک کند، بیشتر خسته‌کننده است. پس بهتر است اینکار را انجام ندهید و به دنبال راه‌های کاربردی و مناسب باشید. سعی کنید وعده‌های غذایی خود را با خوراکی‌های طبیعی و کم‌کالری پُر کنید. همچنین از پروتئین‌هایی مانند ماهی، مرغ و پروتئین‌های گیاهی غافل نشوید و کمی از چربی‌های سالم را نیز در وعده‌های خود جا دهید.

آب بنوشید

در طول روز به اندازه‌ی لازم آب بنوشید. تامین آب مورد نیاز بدن یکی از مهم‌ترین نکات برای کاهش وزن است که بسیاری از افراد به آن توجهی نمی‌کنند. فراموش نکنید که مغز انسان در بسیاری از موارد تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرد، پس حتما حواستان به مصرف آب باشد.

وسواسی نباشید

یک وعده‌ی غذایی بدن شما را دگرگون نمی‌کند. برای وزن کم کردن و دستیابی به تناسب اندام نیازمند تلاش‌های مداوم برای مدت زمان زیادی هستید. پس بهتر است بیش از حد برای هر وعده‌ی غذایی و میان‌وعده وسواس به خرج ندهید.

یکی از موارد مهم برای وزن کم کردن، داشتن حالت عاطفی و روانی مطلوب و مناسب است. اگر هرازگاهی یک خوراکی مضر مثل کلوچه، کیک، نوشابه و… مصرف کردید، بیش از حد خودتان را سرزنش نکنید و سعی کنید دوباره به برنامه‌ی غذایی سالم خود بازگردید.

محیط اطرافتان را مدیریت کنید

آیا در محیط خانه‌تان برخی خوراکی‌های مضر را نگهداری می‌کنید که نمی‌توانید از خوردن آنها دست بردارید؟ یا میز محل کارتان آنقدر شلوغ و بهم‌ریخته است که نمی‌توانید بر روی ساده‌ترین کارها تمرکز کنید؟ راه‌کار شما تمیز کردن و منظم بودن است. پاکیزگی به روند لاغری و رژیم شما کمک شایانی می‌کند.

لذت‌های آگاهانه

وزن کم کردن به این معنی نیست که کاملا بیخیال لذت‌های زندگی شوید. وزن کم کردن به معنای داشتن یک زندگی سالم بوده و دنبال کردن عادت‌های سالم است. لذت‌های خود را آگاهانه انتخاب کنید و بدانید که چه غذایی را مصرف می‌کنید، یعنی به سادگی دستتان را به درون بسته‌ی شکلات دراز نکرده و بدون آگاهی دونه دونه شکلات بخورید تا ناگهان متوجه بشید که بسته خالی شده است.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید