چگونه سالم زندگی کنیم ؟

0
413

به گزارش گیاه یاب به نقل از « سی‌ان‌ان » : چگونه سالم زندگی کنیم ؟ آیا این سوال ذهن شما را مشغول کرده و به دنبال پاسخی قاطع برای آن می‌گردید؟ پیشنهاد ما این است که این نوشتار را تا انتها دنبال کنید تا با عادات سالم و روش های مهم برای دستیابی به سلامت و تندرستی آشنا شوید.

چگونه سالم زندگی کنیم

موسسه ملی بهداشت ایالات متحده می‌گوید : اگر می‌خواهید یک روتین سالم را در زندگی دنبال کنید و در آن موفق باشید بهتر است قدم‌های کوتاهی به سمت هدف خود بردارید و یکباره نخواهید که با تغییرات بزرگ و سخت مسیر طولانی را یک شبه طی کنید. در ادامه چند ترفندی که کمک می‌کنند تا زندگی سالمی داشته باشید را معرفی می‌کنیم.

قبل از هرچیز، سلامت خود را در اولویت قرار دهید. برای اینکار لازم است که به یکپارچه سازی تناسب اندام و زندگی روزمره خود بپردازید. برای مثال، روزی چند مرتبه برای پیاده‌روی از منزل خارج می‌شوید؟ یک جفت کفش ورزشی دم دست داشته باشید تا به شما یادآوری کنند که ورزش را فراموش نکنید.

برای انجام ورزش نیازی نیست راهی باشگاه های گران قیمت شوید و عضویت ماهانه دریافت کنید. در خانه هم می‌توانید به انجام ورزش بپردازید. فقط یادتان باشید که برنامه‌ی ورزشی خود را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و به جای یک ساعت ورزش مداوم، ۳۰ دقیقه تمرین کنید.

چگونه سالم زندگی کنیم

خوردن خوراکی‌های دم دستی مضر نیز مشکل ساز است. برای رهایی از این عادت یک مانع بین خود و خوراکی‌های مضر ایجاد کنید. مثلا در طبقه‌های یخچال، جلوی خوراکی‌های مضر شیشه‌های آب بگذارید تا دسترسی شما را به آنها سخت کند و نتوانید به راحتی با یک اشاره آنها را به دست آورید. اینکار را در کابینت‌های مملو از چیپس و پفک هم اعمال کنید. با انجام اینکار مجبور می‌شوید که قبل از دسترسی به خوراکی مضر یک بطری آب بنوشید که هم برای بدنتان مفید است هم مقداری از اشتهای شما کم میکند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که شب‌ها پُرخوری می‌کنند این روش را امتحان کنید: هنگام شب دستتان را به یک ماده آغشته کنید که اجازه ندهد با دستانتان خوراکی ها را مصرف کنید. مثلا میتوانید از کرم مرطوب کننده یا هر نوع کرم دیگری استفاده کنید یا حتی اگر خانوم هستید میتوانید انگشتانتان را لاک بزنید. اینکار باعث میشود تا از دست بردن داخل پاکت چیپس خودداری کنید.

در نهایت سعی کنید خوش بین و مثبت اندیش باشید. مطالعات نشان می‌دهند که اگر حرف‌های امیدوار کننده و مثبت به خودتان بزنید، عزت نفس‌تان افزایش پیدا می‌کند و از بدنتان بیشتر راضی میشوید. یادداشت‌های کوچکی با جمله‌های مثبت بنویسید و برروی آینه‌ی دست‌شویی و یا هرجایی که روزانه چشمتان به آن می‌خورد بچسبانید. اینکار باعث می‌شود تا مغزتان را برای تولید افکار مثبت آموزش و تمرین دهید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید