چگونه در تابستان خنک شویم

0
696

چه طب سنتیِ چین باشد و یا گفته‌های مادربزرگتان، این یک حقیقت است که انسان‌های گذشته از تکنیک‌های قدرتمندی برای خنک نگه داشتن خودشان در فصل تابستان استفاده می‌کرده‌اند. شاید بگویید که الان همه به کولر و دستگاه‌های خنک‌کننده دسترسی دارند، اما این درست نیست. هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان دسترسی به این دستگاه‌ها برای بسیاری دشوار بوده و یا برخی نقاط با قطعی برق مواجه هستند. حالا سوال این است که چگونه در تابستان خنک شویم ؟ در این مطلب به بررسی بهترین ترفندها برای خنک شدن در تابستان می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

چگونه در تابستان خنک شویم

خوردن هندوانه و آلوئه‌ورا

در طب سنتی، هندوانه و آلوئه‌ورا از مواد غذایی خنک‌کننده محسوب می‌شوند و حرارت بدن را کاهش می‌دهند. وقتی به دنبال خنک شدن هستید، سالاد هندوانه و نعناع را امتحان کنید یا به سراغ نوشیدنی آلوئه‌ورا بروید.

بستن و باز کردن پنجره‌ها

پنجره‌ها را در هوای گرم باز نکنید. وقتی هوا گرم است پنجره‌ها را بسته و پرده‌ها را بکشید تا خانه خنک‌تر بماند. با فرا رسیدن شب و خنک‌تر شدن هوا، پنجره‌ها را باز کرده و اجازه دهید تا هوای تازه به داخل بیاید. صبح دوباره پنجره‌ها را ببندید.

این روش را هر روز انجام دهید.

پنکه و یخ

قبل از اختراع کولر، مردم کاسه‌های پر شده از یخ را جلوی پنکه می‌گذاشتند. باد پنکه باعث می‌شد تا هوای خنک اطراف یخ در فضای اتاق پخش شده و بچرخد.

اینکار نه تنها برای محیط زیست مفید است، بلکه برای خنک شدن نیز بسیار موثر می‌باشد.

دوش خنک

چگونه در تابستان خنک شویم ؟ فقط به یک دوش خنک نیاز دارید. گاهی اوقات مشکل اتاق‌تان نیست، مشکل خودتان هستید! خارج کردن حرارت اضافۀ بدن می‌تواند سریع خنک‌تان کند.

5 دقیقه به زیر دوش آب خنک بروید تا نتیجۀ فوق‌العادۀ آن را تجربه کنید.

در طول روز از اجاق گاز استفاده نکنید

چگونه در تابستان خنک شویم ؟ اگر می‌توانید غذایتان را گریل کنید. در غیر این صورت، تمام پخت‌وپزتان را در صبح انجام دهید، قبل از اینکه اوج گرمای روز شروع شود. همچنین می‌توانید از آرام‌پز استفاده کنید که حرارت زیادی در خانه تولید نمی‌کند.

یک بستۀ خنک را بر روی نقاط نبض‌تان قرار دهید

مچ دستان، قوزک‌های پا، کشاله ران و گردن اصلی‌ترین نقاط برای خارج کردن حرارت از بدن هستند. در این نقاط پوست نازک بوده و رگ‌های خونی بزرگ نسبتا به پوست نزدیک هستند.

یک بسته یخ را بر روی این نقاط قرار دهید تا سریعا خنک شوید و خنکی به تمام بدن‌تان منتقل گردد. اینکار شبیه به این است که یک کولر در داخل بدن‌تان روشن کرده‌اید!

منبعcare2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید