چگونه حالمان را خوب کنیم

0
238

هیچ کس از بی حالی و بی حوصلگی در امان نیست. گاهی اوقات، بد خوابی اجتناب ناپذیر است. خلق و خوی بد می تواند روز خوب و کاملی را خراب کند. پس چاره چیست؟ چگونه حالمان را خوب کنیم ؟

چگونه حالمان را خوب کنیم

مطالعات نشان داده اند که حتی وانمود کردن به خنده هم می تواند به بهبود خلق و خو کمک زیادی کند. اما اگر صادق باشیم، می فهمیم که این کار، چندان آسان نیست. اگر دچار بی حوصلگی و بد حالی شده اید، نکات زیر را انجام دهید تا بی حالی را از خود دور کرده و از روزتان لذت ببرید. چگونه حالمان را خوب کنیم ؟ با گیاه یاب همراه باشید.

غذا بخورید، ورزش کنید و خواب سالم داشته باشید

اگر ظهر شده است و هنوز غذایی نخورده اید، حتما شروع کنید. گرسنگی به همراه کمی استرس، می تواند باعث بی حوصلگی و خستگی شود. اگر شکمتان صدا نمی کند، یک میان وعده و یک لیوان بزرگ آب مصرف کنید و تاثیر آن را به خوبی مشاهده کنید.

اگر کارساز نبود، گزینه های دیگری نیز هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. در ساده ترین حالت، بدنتان به 3 چیز مهم و کاربردی نیاز دارد:

  1. غذا
  2. جنبش
  3. استراحت

عدم تعادل در هر یک از این موارد، می تواند باعث خلق و خوی بد شود. با این حال اگر گرسنه نیستید، خلق و خوی نامناسب شما به دلیل خواب و یا تحرک ناکافی است.

اگر در ورزش کمبود داشته باشید، کمی به عقب بر می گردید. به پیاده روی بروید و یا منطقه ای آرام را برای استراحت انتخاب کنید. واقعا هیچ راهی بهتر از نشستن بر روی یک تخته سنگ، چرت زدن و یا قدم زدن در محیطی آرام نیست.

نفس عمیق بکشید و بیرون بروید

این دو مورد، ستون های اصلی زندگی هستند. هیچ وقت خودتان را برای مدت زیاد، در محیط بسته تسخیر نکنید. اندکی هوای تازه و نور، می تواند به خوبی حال و هوایتان را بهبود بخشد. در هوای تازه، حداقل 10 نفس عمیق بکشید. از این روش به عنوان یک مدیتیشن ساده استفاده کنید. علاوه بر بهبود خلق و خویتان، احساسی سبک تر و ساده تر خواهید داشت.

موسیقی گوش دهید

گوش دادن موسیقی بسیار قوی تر از موارد گفته شده در بالا است. با توجه به مطالعات اخیر، گوش دادن  به موسیقی موجب کاهش بی حوصلگی و بد حالی می شود.

البته، به صورت نمادین به موسیقی گوش ندهید. غرق شدن در یک موسیقی سنگین می تواند راهی موثر برای رفع بد حوصلگی باشد. به آنچه که دوست دارید گوش دهید. می توانید از سبک های راک، هوی متال، رپ، جاز، رگی و یا حتی موسیقی های متن فیلم های دیزنی استفاده کنید.

رقص با موسیقی، یکی دیگر از عوامل بهبود خلق و خوی به شمار می آید.

کاری خلاقانه و یا غیرعادی انجام دهید

اگر علت خلق و خوی شما، خستگی و تکرار عادات همیشگی است، کمی خلاقیت و نوآوری می تواند به شما کمک کند. در واقع خلق و خوی بد، باعث محدودیت ذهنی می شود. خلاقیت، به راحتی می تواند بی حوصلگی را کاهش دهد.

یک عکس را نقاشی کنید، طرح هایی بسازید و یا ایده ای جدید خلق کنید. حتی اگر خلاقیت شما بسیار جالب نباشد، اما باعث شادابی و حس فعالیت بیشتر در روزتان می شود.

بی حوصلگی را رها کنید

گاهی اوقات، بهتر است با بی حالی مقابله نکنید. بد حالی و بی حوصلگی همیشه وجود دارند و خطری جدی به شمار نمی آیند.

بهتر است کمی تحقیق و بررسی کنید تا به ریشه اصلی بی حوصلگی خود برسید. ممکن است باور نکنید، اما این روش یکی از موثرترین روش ها برای بهبود خلق و خوی است.

چگونه حالمان را خوب کنیم ؟ راه حل شما برای این سوال چیست؟ دیدگاه‌تان را کمی پایین‌تر با ما به اشتراک بگذارید.

منبعcare2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید