چگونه به آرامش زندگی دست یابیم؟

0
312

آرامش زندگی بسیار مهم است؛ اینکه ذهنی آرام داشته و از زندگی خود لذت ببرید از اصول زندگی سالم می‌باشد و خوشبختی بدون آرامش زندگی ممکن نیست. مهم نیست چقدر ثروت داشته باشید، وقتی ذهنتان آرام نباشد و نتوانید با خیال راحت زندگی کنید، تمام لذتی که ثروت به همراه خود دارد، از بین می‌رود. در این نوشتار به بررسی برخی از راه‌کارهای کسب آرامش در زندگی می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

آرامش زندگی

تمرکز بر روی خویشتن

مقایسه خود با دیگران بر سر میزان حقوق، روابط و بسیاری چیزهای دیگر می تواند خیلی ساده باشد. اما وقتی بفهمید تمام آنچه مهم است ( و تمام چیزی که می توانید کنترل کنید ) خودتان هستید، زندگی بسیار راحت و فوق العاده می شود.

بیش از حد فکر کردن ممنوع

وقتی دست از تشریح و تفسیر جملات، نوشته ها، پیام ها و انگیزه ی دیگران بر می دارید، تازه می توانید آن مقدار آرامشی که نیاز دارید را حس کنید. خود را غرق در تجزیه و تحلیل حرف ها و نوشته های دیگران کردن، فقط وقتتان را تلف می کند.

آرامش زندگی با خندیدن

جوآن ریورز می گوید: زندگی خیلی سریع می گذرد، از آن لذت ببرید، آرام باشید، تمامش خنده دار است. زندگی اینقدرها هم جدی نیست، هست؟ وقتی یاد بگیرید به جای سرزنش کردن خود بابت هر اشتباهی، به خود بخندید در واقع تازه متوجه می شوید می توانید برای خیلی چیزهای دیگر همین کار را بکنید.

اول کار، بعد بازی

تقریبا همیشه می توان کمال را با لذت های به تعویق افتاده سنجید. ابتدا کارتان را انجام دهید، نیمه کاره رهایش نکنید، به آن اهمیت دهید و سپس به دنبال بازی و چیزی که از آن لذت می برید بروید. کار هم می تواند لذت بخش باشد ، مخصوصا اگر به کاری که می کنید پایبند باشید. ما با نیمه کاره رها کردن وظایفمان، لذت ها را هم درگیر استرس کرده ایم.

تقصیر را گردن دیگران نندازید

فکر نمی کنم هیچ چیزی بالغانه تر از قبول ۱۰۰ درصدی مسئولیت زندگی تان باشد. نه بهانه ای، نه استثنایی چه در خانواده، اجتماع و هر جای دیگر. وقتی مسئول موقعیت و وسائل خود باشید، یعنی پیشرفت کرده اید. اگر اشتباهی می کنید، دیگران را عاملش ندانید ببینید خودتان چه خطایی کردید.

واکنش نشان ندهید.

مطمئنا تا به حال برنامه هایی را دیده اید که در آن مردم در دنیای واقعی ( خارج از فیلم و سناریو ) مورد امتحان قرار می گیرند و گاهی شاهد واکنش های شدید از طرف آنهاییم. سریع واکنش نشان دادن به چیزی اشتباه است و فقط باعث از بین رفتن آرامش و تمرکزتان می شود. به جای واکنش بی فکرانه، یاد بگیرید سخنان دیگران را بشنوید و واکنشی مناسب داشته باشید.

به بلوغ رسیدن زمانی آغاز می شود که ناراحتی و نارضایتی تمام شده باشد. هرکس توان این را دارد که خود را از همه چیز رها کند: قلدری دیگران، احساس ناراحتی از حضور کسی که اصلا دوستش ندارید و خیلی چیزهای دیگر.

وقتی بتوانید در زمان حال زندگی کنید و دیگر به چیزی غیر از آن فکر نکنید، تازه معنای آرامش را متوجه می شوید. احساس گناه و پشیمانی باعث می شود در گذشته زندگی کنید و اضطراب و نگرانی هم باعث می شود دائم به آینده فکر کنید. اما وقتی در همین زمان حال باقی بمانید آرامش همراهتان خواهد بود.

سایت دکتر کرمانی
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید