چگونه با وسوسه مقابله کنیم

0
593

بعنوان انسان، ما همیشه با وسوسه مواجه هستیم که این وسوسه می‌تواند مربوط به انجام گناه یا کارهایی باشد که نباید آنها را انجام دهیم (مانند سیگار کشیدن). در واقع وسوسه تمایلی است که ما را به سمت گناه می‌برد و همه در مرحله‌ای از زندگی آن را تجربه می‌کنیم. در این مطلب چند ترفند برای مقابله با وسوسه و اغوا را معرفی خواهیم کرد.

وسوسه

درک ضعف‌های خویشتن

مشکلی که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنید را شناسایی کنید و سپس یک استراتژی برای مقابله با آن طراحی کنید. اولین قدم برای مقابله با وسوسه، شناختِ ضعف‌ها می‌باشد.

دوری از افراد و موقعیت‌های مضر

بعد از تشخیص ضعف‌ها، زمان آن می‌رسد که افراد و موقعیت‌هایی که شما را در برابر ضعف‌هایتان آسیب‌پذیر می‌کنند را شناسایی کنید. افراد، چیزها و مکان‌هایی که شما را در موقعیت وسوسـه قرار می‌دهند را از زندگی‌تان حذف کنید. اینکار از کلیدی‌ترین روش‌ها برای مبارزه با وسوسـه است.

مشخص کردن اهداف

به طور مثال، اگر بعلت تماشای تلویزیون به کودک خود توجه کافی نداشته‌اید، هدفی برای خودتان مشخص کنید که حداقل روزی ۱ ساعت را با کودک‌تان سپری کنید.

کمک بگیرید

نیازی نیست این مبارزه را تنهایی دنبال کنید؛ از خداوند یا فردی که به او اعتماد دارید کمک بگیرید. این فرد می‌تواند مشاور، روحانی، اعضای خانواده یا دوست مورد اعتمادتان باشد.

سایر ترفندهای موثر در مبارزه با وسوسه

  • خودتان را مشغول نگه دارید
  • پشت‌کار داشته باشید
  • توبه و درخواست بخشش کنید
  • فرآن بخوانید
منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید