چگونه انرژی خود را افزایش دهیم

0
404

چگونه انرژی خود را افزایش دهیم ؟ معمولا بسیاری از مردم، در زندگی پر مشغله‌شان ، احساس خستگی و ناتوانی می‌کنند. با این حال اگر خستگی شما، به دلیل مسائل مربوط به سبک زندگی است، با انجام خیلی از کارها می‌توانید سطح انرژی‌تان را بالا ببرید. این مقاله به شما روش‌هایی را ارائه می‌دهد تا بتوانید  سبک زندگی را تغییر داده و انرژی‌تان را به صورت طبیعی بالا ببرید.

چگونه انرژی خود را افزایش دهیم

بیشتر بخوابید

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» خواب فرآیندی است که در زمان مشغله تان، می تواند کمک زیادی کند. بسیاری از مردم ساعاتی را که باید در رختخواب به سر ببرند را کاهش داده اند. از تغییر زمان رفتن به خواب به دلیل ملاقات در زمان مقرر گرفته تا کاهش ساعات خواب به دلیل تغییرات کاری، همگی از عوامل موثر هستند.

علاوه بر این تخمین زده شده که ۲۰ الی ۳۰ درصد از جمعیت عموم، ممکن است خواب کمتری داشته باشند. بنابراین مدت زمان استراحت حیاتی کاهش یافته است. آیا از خودتان می‌پرسید که چگونه انرژی خود را افزایش دهیم ؟ جواب ساده است؛ خواب کافی و باکیفیت داشته باشید.

استرس را کاهش دهید

این که مردم در زندگی پرمشغله شان، با استرس زیادی مواجه می شوند، امری عادی است. احساس استرس می تواند بدین معنی باشد که ذهنتان درگیر باشد و یا رقابت و موقعیتی سخت در پیش داشته باشید.

این وضعیت، بر سلامت جسم و روح اثر می گذارد. احساس استرس با خستگی ارتباط مستقیم دارد. در بسیاری از موارد نمی توانید منشأ استرس را به طور کامل از زندگیتان حذف کنید. با این حال اگر استرس ناشی از زندگیتان را کاهش دهید، تا حد زیادی سطح انرژیتان، افزایش می یابد.

تحرک بیشتری داشته باشید

ورزش منظم، در کاهش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت و چاقی نقش مهمی دارد. اگر زیاد می نشینید، با اندکی تحرک می توانید سطح انرژیتان را افزایش دهید.

در واقع مطالعه نشان داده افرادی که بیش از حد می نشینند و خستگی زیادی دارند، تنها با اندکی دوچرخه سواری منظم، می توانند خستگیشان را تا حدود ۶۵% کاهش دهند.

از مصرف دخانیات بپرهیزید

سیگار کشیدن، از عواملی است که برای سلامتی مضر است. دود ناشی از سیگار، بسیار مضر است و خطر ابتلاء به بیماری های متعددی مانند سرطان ریه، بیماری های قلبی و سکته را افزایش می دهد.

سموم و دود حاصل از سیگار، عملکرد ریه ها را پایین می آورد. با گذشت زمان، مقدار اکسیژنی که به اندام های بدن منتقل می شود، را کاهش داده و سبب خستگی می شود.

رژیم غذایی خوب داشته باشید

اگر احساس خستگی و کسالت می کنید و انرژی پایینی دارید احتمالا به دلیل عادات بد غذایی‌تان می باشد. عادات غذایی خوب می تواند خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد و همچنین می تواند بر سطح انرژیتان، تاثیر بگذارد و سبب می شود که روز بعد، احساس بهتری داشته باشید. بدنتان برای راه رفتن به سوخت نیاز دارد. برای عملکرد بهتر بدن، در هر زمان انتخاب یک رژیم غذایی کامل، نیاز است.

اگر از غذاهای شیرین و پرچرب استفاده می کنید، بهتر است که بدانید این غذاها، همانطور که بر سلامتی‌تان تأثیر می گذارند، بر سطح انرژیتان نیز اثر می گذارند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید