چگونه از خشم کودک پیشگیری کنیم

0
987

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که با یک کودک عصبی و خشمگین در پارک، فروشگاه، مرکز خرید و یا حتی در خانه‌تان مواجه شده باشید. این فوران‌های احساسی در کودکانی که کنترل عاطفی‌شان به طور کامل رشد نکرده‌، شایع می‌باشد. خشم کودک می‌تواند به شکل گریه کردن، یکدندگی، فریاد زدن، ناتوانی در آرام بودن و یا حتی در مواردی کنش‌های خشن فیزیکی پدیدار شود.

خشم کودک

در لحظۀ بروز خشم، آرام کردن کودک کار دشواری است، اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آنها خشم کودک را کنترل کرده و یا از آن پیشگیری کنید. در ادامه به بررسی برخی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

ماساژ

برای درمان خشم کودک یا پیشگیری از آن، روش‌های درمانی رفتاری و گیاهی وجود دارند، اما یکی از موثرترین روش‌های درمان، ماساژ می‌باشد. اگر کودک شما با سطوح بالایی از اضطراب دست‌وپنجه نرم می‌کند، و این اضطراب به فوران و انفجار احساسی او منجر می‌شود، یک ماساژ درمانی ساده در خانه ممکن است به کنترل مشکلات او کمک کند. ماساژ، اعصاب کودک را آرام کرده و از جمع شدن تنش و عصبانیت جلوگیری می‌کند.

برقراری ارتباط

به‌عنوان یک پدر یا مادر، گوش دادن به تمام حرف‌های کودک و درخواست‌های او کار دشواری است. برقرار کردن یک خط ارتباطی میان خودتان و کودک‌تان – به ویژه اگر کودک مستعد فوران‌های احساسی است – باعث می‌شود تا فرزندتان با ذهنی بازتر با احساسات خود کنار بیاید و این ممکن است به تشخیص ریشۀ مشکل کودک نیز کمک کند.

پنهان کردن وسوسه‌ها

حس کنجکاوی کودکان بی‌نهایت است و آنها تمایلات ذاتی به انجام کارهای لذت‌بخش دارند. وقتی کودک چیزی را می‌خواهد، بسیار دشوار است که از در منطق با او وارد بحث شوید و قانع‌اش کنید که چرا خوردن شکلات در ساعت ۹ صبح کار خوبی نیست. برای جلوگیری کردن از این جروبحث‌های روزانه دربارۀ وسوسه‌های کودکان، سعی کنید خوراکی‌ها، شکلات‌ها و اسباب‌بازی‌ها را دور از دسترس و نگاه کودک نگه دارید.

بابونه

بابونه یکی از بهترین چای‌های گیاهی آرامش‌بخش است و اثرات مثبتی بر روی خلق‌وخوی انسان – و حتی کودکان – می‌گذارد. البته باید حواستان باشد که مصرف این گیاه به طور محدود باشد. خواص ضد اضطراب بابونه می‌توانند برای جلوگیری از بروز خشم کودک معجزه کنند. قبل از اضافه کردن هرگونه گیاه دارویی به رژیم غذایی کودک، با پزشک مشورت کنید.

سنبل‌الطیب

همانند بابونه، سنبل‌الطیب نیز گیاهی قدرتمند است که سیستم عصبی را آرام کرده و یک آرام‌بخش طبیعی محسوب می‌شود. مکمل‌های این گیاه بدون خطر هستند، اما باید قبل از دادن آنها به کودک‌تان، با پزشک مشورت کنید. در میان نسخه‌های خانگی، شاید سنبل‌الطیب بهترین و قابل‌اطمینان‌ترین روش برای پیشگیری از خشم کودک باشد.

یوگا

معمولا یوگا را برای بزرگسالان پیشنهاد می‌کنیم، اما یوگا برای کودکان نیز در حال محبوب شدن است. یوگا به کودکان یاد می‌دهد که چگونه احساسات خود را مهار کرده و آنها را به درستی درک کنند.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید