چند عادت روانی که باید ترکشان کنید

147

بسیاری از ما برخی عادات روانی و ذهنی را دنبال میکنیم که ممکن است این عادات گاهی غلط باشند و برای سلامت جسمانی و روانی ما مناسب نباشند. با شروع سال جدید پیشنهاد ما این است که سعی کنید قدم به قدم این چند عادت روانی را ترک کرده و آنها را از زندگی خود حذف کنید. لطفا در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

عادت روانی

رضایت کامل دیگران

افرادی که دائم به فکر رضایت دیگران هستند، در راضی نگهداشتن هر کسی مهارت دارند الا خودشان! آنها ذاتا می‌‌دانند دیگران چه می‌‌خواهند و به اولویت‌هایشان بسیار اهمیت می‌‌دهند و توجه و مراقبتی را که از خود دریغ کرده نثار آنها می‌‌کنند.

این افراد ارزش‌های خود را بر اساس ارزش‌های دیگران تنظیم می‌‌کنند و‌ همان‌قدر که به مراقبت از دیگران می‌پردازند، نمی‌دانند به خودشان چگونه توجه کنند. آنان همچنین نمی‌دانند چنین رفتاری چه هزینه گزافی برایشان به بار می‌آورد.

در گذشته گیر نکنید

زندگی کردن در گذشته ضررهای بسیاری دارد که یکی از آنها به خطر افتادن سلامتی است.

زمانیکه به اتفاقات گذشته می اندیشید، فرصت‌ها برای شما خوشایند و مثبت به نظر نمی‌رسند. اتفاقات منفی گذشته به آرامی سلامتی شما را به خطر می اندازند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که تمایل دارند بیشتر در گذشته زندگی کنند، از سلامتی کمتری نسبت به افرادی که در زمان حال زندگی می کنند، برخوردارند.

زندگی در گذشته می تواند به استرس مزمن، افسردگی، بی خوابی، اضطراب، نگرانی، چاقی و کم اشتهایی منجر شود.

خودتان را سرکوب نکنید

افرادی که به طور مداوم خود را سرکوب می کنند، ریشه خلاقیت و ایده‌پردازی را در خود می‌خشکاند و فرصت های داشتن یک زندگی خوب را از دست بدهند.

همچنین بخوانید :  شخصیت شناسی و شکل خوابیدن

افرادی که خود را سرکوب می کنند، پس از مدتی وجه خود را در جلوی دیگران و اطرافیان از دست می دهند و دیگر جایگاهی در بین مردم جامعه ندارند و پس از مدتی مردم‌گریز می شوند و حس اعتماد به نفسشان را از دست داده و در نهایت از زندگی‌شان ناامید می شوند.

از تغییر نترسید

تغییر واژه گسترده‌ای است که می‌تواند به بسیاری از مسائل اطلاق شود. شاید شما تنها قصد اسباب‌کشی داشته باشید یا در صدد شروع کردن یک شغل تازه باشید. این تغییرات ممکن است وحشتناک ظاهر شوند مثل از دست دادن یکی از عزیزان. این تغییرات خوب و بد و بزرگ و کوچک همگی نیازمند اصلاحات و تنظیماتی در رفتار و زندگی هستند.

این اصلاحات و تنظیمات حتی وقتی مثبت باشند، عامل ایجاد استرس می‌شوند. در مقابل، تغییرات منفی هم بعضی اوقات نتایج مثبتی به همراه دارند و ممکن است باعث پیشرفت افراد در زندگی روزمره و یک جهش بزرگ در زندگی شود.

از منظر روانشناسان ترس از تغییر سبب دور شدن موفقیت در انسان می شود و ترس از تغییر سبب شده تا الگوهای ذهنی ما دچار دستخوش شود.

منفی باف نباشید

هنگامی که به مسائل منفی و ناراحت‌کننده فکر می کنید، یک عادت روانی غلط را دنبال میکنید و اعتماد به نفستان را از دست می دهید، با ایجاد اضطرابی کاذب در خود یک نوع افسردگی در خود ایجاد می‌کنید.

فکر کردن بیش از حد نوعی خستگی ذهنی را در افراد ایجاد می کند و بهترین اوقات زندگی را از آنان می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران
چند عادت روانی که باید ترکشان کنید
5 (100%) 2 votes
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید