چرا رژیم میگیرم لاغر نمیشم ؟

0
347

چرا رژیم میگیرم لاغر نمیشم ؟ این سوال برای بسیاری از افراد که به دنبال وزن کم کردن هستند پیش می‌آید. باید بدانید که وزن کم کردن کار آسانی نیست، تلاش‌های مداوم و پیوسته همیشه جوابگو هستند و به شما کمک می‌کنند تا به بهترین روش لاغر شوید. داشتن یک رژیم سالم و مطلوب نکته‌ی کلیدی است، اما گاهی اوقات رژیم هم جوابگو نیست! پس چه باید کرد؟ کجای کار اشکال دارد؟

چرا رژیم میگیرم لاغر نمیشم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تودی» در دنیای رژیم‌های غذایی اصطلاحی وجود دارد به نام «تله‌های رژیمی» که تلاش‌های شما برای وزن کم کردن را تخریب کرده و مانع دستیابی شما به وزن ایده‌آلتان می‌شوند. در ادامه به بررسی این تله‌ها می‌پردازیم.

توجه بیش از حد به کالری‌ها سوخته شده در تمرین ورزشی

اگرچه عرق ریختن و کالری سوزاندن برای کاهش وزن مفیدند اما مهم‌ترین نکات شدت و مدت زمان تمرین شما می‌باشد. یک پیاده‌روی سریع به مدت ۱۵ دقیقه، ۱۰۰ کالری می‌سوزاند، در حالی که قدم زدن با سرعت کم برای نیم ساعت هم همین میزان کالری می‌سوزاند. مطالعات نشان می‌دهند که اغلب مردم توجه زیادی به کالری‌های سوزانده شده در تمرین ورزشی دارند و از طرفی کالری‌های دریافتی هنگام غذا خوردن را دستکم می‌گیرند. مهم است که توجه‌تان را هم به کالری سوزاندن و هم میزان دریافت کالری متمرکز کنید تا زودتر به هدفتان برسید.

اشتباه گرفتن تغذیه‌ی سالم با کاهش دریافت کالری

اولین قدم برای وزن کم کردن این است که کالری‌های تهی را دور ریخته و غذاهای طبیعی و سالم را جایگزین کنید، اما این تنها قدم اول است. جایگزین کردن روغن زیتون با روغن‌های مصنوعی و کارخانه‌ای بسیار خوب است اما باز هم باید بدانید که یک قاشق غذاخوری از هر روغنی ۱۲۰ کالری دارد. پس حواستان به کالری‌های دریافتی باشد و تنها بر تغذیه‌ی سالم تکیه نکنید.

خوردن وعده‌های زیاد

برای اغلب افراد سالم، خوردن سه وعده‌ی غذایی در روز مناسب بوده و کافی است. میان‌وعده نیز اختیاری بوده و ضروری نمی‌باشد. برخی از افراد برنامه‌ی غذایی را دنبال می‌کنند که در آن وعده‌های کوچک در طول روز به طور مداوم مصرف می‌شوند که در بسیاری از موارد می‌تواند باعث شود تا فرد کالری زیادی دریافت کند. بهتر است همان ۳ وعده در روز غذا بخورید و به بدنتان کمک کنید تا بهتر احساس گرسنگی و سیری را تشخیص دهید که از مهم‌ترین عوامل برای وزن کمک کردن می‌باشند.

عدم کنترل میزان هر وعده‌ی غذایی

اغلب ما این اجازه را به خود می‌دهیم که هنگام خوردن غذاهای سالم و مغذی، زیاده‌روی و پرخوری کنیم. اگر قصد وزن کم کردن دارید، این عادت می‌تواند مشکل ساز باشد، زیرا برای لاغری باید به میزان کالری دریافتی توجه داشته باشید. به طور مثال یک مشت بادام حدودا ۱۵۰ کالری داشته و نصف آووکادو نیز حدودا ۱۶۰ دارد. پس بهتر است برنامه‌ی دقیقی برای مصرف مواد غذایی سالم نیز داشته باشید.

تغذیه‌ی احساساتی

غذا خوردن زمانی که احساس گرسنگی نمی‌کنیم یک مشکل بزرگ و جهانی است. وقتی احساسات و استرس پدیدار می‌شوند، احتمال اینکه به سراغ پرخوری بروید بسیار زیاد است. مهم است که علت استرس و احساسات خود را شناسایی کرده و به دنبال روش‌هایی باشید که پرخوری احساساتی را مدیریت کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید