چای گیاه کاوا

0
752

چای گیاه کاوا یک نوشیدنی سنتی گرم می‌باشد که با استفاده از ریشۀ گیاه کاوا دم می‌شود. در طول تاریخ، بیشتر اهالی جزایر پاسیفیک از این چای استفاده کرده‌اند. امروزه این نوشیدنی بیشتر در آمریکا و اروپا و همچنین سایر نواحی قارۀ آسیا یافت می شود.

مکمل های تشکیل شده از ریشه ی گیاه کاوا در مدت زمان طولانی، محبوبیت زیادی داشته اند، اما چای کاوا به آسانی آماده میشود و نوشیدن آن بسیار خوشایند است. نام علمی این گیاه پیپر متیستیکوم می باشد. شهرت گیاه کاوا به واسطه ی اثرات آرام بخشی است که بر بدن و ذهن دارد. ماده ی فعال موجود در ریشه ی گیاه کاوا کاوالاکتون نام دارد که دارای اثرات ضد اضطراب می باشد. این چای، اغلب در طول روز نوشیده شده و علیرغم این که منجر به آرامش بدن می شود، ذهن را همچنان هوشیار نگه می دارد.

گیاه کاوا

نحوه آماده کردن چای کاوا

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک فکتس» درصورتی که می خواهید خودتان در خانه، چای کاوا دم کنید بسیار ساده است، اگرچه کمی بیشتر از دم کردن یک فنجان چای معمولی زمان می برد.

مرحله ۱:یک فنجان پودر ریشه ی کاوا و دو فنجان آب را در یک ظرف بزرگ بریزید.

مرحله ۲:اجازه دهید پودر به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در آب بخیسد.

مرحله ۳:این ترکیب را در یک پارچه ی نازک و توری مناسب ریخته و پودر ریشه را بگیرید.

مرحله ۴:پارچه را همراه با باقی مانده ی پودر موجود در آن فشرده تا آب آن کاملا خارج شود.

نکته: چای گیاه کاوا را به صورت گرم یا در دمای اتاق میل کنید، اگرچه برخی افراد تمایل دارند این چای را خنک و یا در حالت یخ زده بنوشند.

فواید چای گیاه کاوا

اضطراب و استرس

اثرات ضد اضطراب کاوالاکتون کاملا اثبات شده است. کاوالاکتون با تغییراتی که در هورمون ها به وجود می آورد، منجر به زدودن هورمون های استرس زا و آرامش ذهن می شود.

خواب

اگر برای خوابیدن در شب دچار مشکل هستید یا از بیماری بی خوابی رنج می برید،نوشیدن یک فنجان چای کاوا قبل از خواب بسیار موثر است. چای کاوا به آرامش ذهن کمک می کند و منجر به افزایش ترشح هورمون حس خوب در مغز می شود. در نتیجه پس از نوشیدن این چای خوابی آرام را تجربه می کنید.

اختلالات یائسگی

کنترل کردن تغییراتی که در طول دوره ی یائسگی و هینطور عادت ماهیانه در بدن زنان ایجاد می شود می تواند دشوار باشد اما چای کاوا قادر است بسیاری از این تغییرات هورمونی و اختلالات به وجود آمده را سرکوب کند.

آسم

نوشیدن ۲ تا ۳ فنجان چای کاوا به صورت روزانه می تواند تاثیرات ضد التهابی و بی حس کنندگی بر دستگاه تنفس داشته باشد و به کاهش علائم بیماری آسم نیز کمک کند.

عوارض جانبی چای کاوا

چای کاوا یک نوشیدنی بسیار قوی است. در نتیجه مصرف زیاد آن عوارض جانبی زیادی در بدن از قبیل مشکلات عصبی، تغییرات پوستی و آسیب به کبد ایجاد می کند. ریشه ی کاوا حاوی ترکیبات منحصر به فرد بسیاری  است و زمانی که به مقدار زیاد مصرف شود می تواند منجر به بروز ضعف و اختلال در واکنش های بدن شود. در صورتی که هرکدام از عوارض جانبی ذکر شده  در بالا و یا ضعف، احساس خستگی غیر طبیعی، سر درد، تهوع، کاهش اشتها و تغییرات در حرکات روده را احساس کردید، مصرف این چای را قطع کرده و از پزشک خود بخواهید روش های طبیعی دیگری را برای کاهش استرس به شما معرفی کند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید