چای نارون قرمز

0
1215

چای نارون قرمز یک چای دارویی سنتی است که از پوست درخت نارون قرمز تهیه می‌شود. این درخت بومی آمریکا بوده و پوست تنۀ آن به طور گسترده‌ای برای درمان‌های طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی پوست درخت آسیاب و پودر شود، می‌توان از آن بعنوان چای استفاده کرد. از برگ‌های این درخت نیز می‌توان چای تهیه کرد، اما نسبت به پوست تنه، برگ‌ها ضعیف‌تر هستند و به همین دلیل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین پودر پوست درخت نارون قرمز بدون‌طعم بوده، اما خواص فراوانی دارد.

چای نارون قرمز

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک‌فکتس» ویژگی منحصربه‌فرد چای نارون قرمز مربوط به غلظت آن می‌باشد. این چای گیاهی با خاصیت مخاطی‌اش شناخته می‌شود؛ این بدین معناست که بعد از تماس با آب، حالتی ژل‌مانند پیدا می‌کند.

در ادامه نگاهی به خواص چای نارون قرمز و طرز تهیه آن خواهیم داشت.

مشکلات التهابی

مطالعات فراوانی به بررسی ارتباط میان ترکیبات فعال وجود در نارون قرمز و اثر آنها بر کاهش التهاب، به خصوص در روده‌ها پرداخته‌اند. نارون قرمز می‌تواند درمانگری طبیعی برای بیماری التهابی روده (IBD) باشد.

مشکلات معده

علاوه بر بیماری التهابی روده، این چای همچنین می‌تواند به تسکین مشکلاتی نظیر یبوست، ناراحتی معده و سوزش معده کمک کند. آنتی‌اکسیدان‌ها و سایر ترکیبات موجود در این چای برای پیشگیری از تولید اسید اضافه در دل و روده نیز موثر است.

سلامت تنفسی

لعابی که در این چای تشکیل می‌شود می‌تواند برای بهبود بافت‌های ملتهبِ تنفسی، پیشگیری از سرفه کردن و تسکین گلودرد مفید باشد.

سیستم ایمنی بدن

با وجود ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی، این چای می‌تواند سلامت مطلوب سیستم ایمنی بدن را در سرتاسر بدن تأمین کند.

عوارض جانبی چای نارون قرمز

اگرچه مصرف این چای مزایای فراوانی دارد، اما می‌تواند با برخی عوارض جانبی نیز همراه باشد. این عوارض عبارتند از: مشکلات در بارداری، سمیت و تداخلات دارویی. از آنجایی که این چای قاعدگی را تحریک می‌کند، می‌تواند باعث بروز زایمان شود، به همین دلیل زنان باردار باید از مصرف آن اجتناب کنند. همچنین طبیعت مخاطی (ژل‌مانند) چای نارون قرمز ممکن است باعث انسداد غشاهای جذب‌کنندۀ داروها شود، پس اگر داروی تجویز شده مصرف می‌کنید، قبل از نوشیدن چای نارون قرمز، حتما با پزشک‌تان مشورت کنید.

طرز تهیه چای نارون قرمز

تهیۀ چای نارون قرمز در منزل بسیار راحت می‌باشد. می‌توانید پودر پوست درخت را خودتان تهیه کرده و یا آن را از فروشگاه‌ها خریداری کنید.

۱.یک قاشق چای‌خوری از پودر نارون قرمز را درون یک شیشه بریزید.

۲.شیشه را تا نصف با آب سرد پُر کنید.

۳.درب شیشه را بسته و به خوبی آن را تکان دهید.

۴.سپس نصفِ خالیِ شیشه را با آب گرم پُر کنید.

۵.دوباره درب شیشه را بسته و به خوبی آن را تکان دهید.

۶.بگذارید این ترکیب برای ۲ دقیقه باقی بماند و سپس آن را میل کنید.

نکته: این ترکیب هر چقدر مدت بیشتری باقی بماند، ضخیم‌تر و غلیظ‌تر می‌شود، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که آن را سریعا مصرف کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید