پیشگیری از نازک شدن مو

0
819

نازک شدن مو می‌تواند در نهایت به ریزش مو و تاسی منجر گردد. اگرچه تاسیِ ارثی غیرقابل پیشگیری است، اما در موارد دیگر شما می‌توانید از نازک شدن تارهای مو جلوگیری کرده و آنها را قوی و مستحکم نگه دارید. با گیاه یاب همراه باشید تا بهترین روش های پیشگیری از نازک شدن مو را بررسی کنیم.

پیشگیری از نازک شدن مو

درمان با روغن

برای پیشگیری از نازک شدن مو می‌توانید از روغن‌های گیاهی بر روی مو و پوست سر استفاده کنید. این روغن‌ها به بازیابی رطوبت پوست سر و مو کمک کرده و در نتیجه باعث تحریک شدن رشد مو می‌شوند.

همچنین عمل ماساژ دادن نیز باعث شُل شدن سلول‌های مُردۀ و پوسته‌پوسته‌های پوست که از رشد مو جلوگیری می‌کنند شده و با شستن سر از بین می‌روند.

 1. روغن زیتون یا روغن نارگیل را گرم کنید. حواستان باشد که بیش از حد داغ نشود.
 2. پوست سر را با روغن ماساژ دهید.
 3. یک کلاه حمام را بر روی سرتان گذاشته و اجازه دهید ۳۰ دقیقه باقی بماند.
 4. سپس سرتان را با یک شامپوی ملایم بشویید.
 5. اینکار را هفته‌ای ۲ یا ۳ مرتبه تکرار کنید.

آب پیاز

آب پیاز یک روش خانگی و طبیعی برای تقویت مو است. با داشتن محتوای بالایی از سولفور، آب پیاز به درمان نازک شدن مو کمک کرده و از تاسی پیشگیری می‌کند. آب پیاز اینکار را از طریق بهبود گردش خون به فولیکول‌های مو، کاهش التهاب و جوان‌سازی فولیکول‌ها انجام می‌دهد.

چای سبز

بعد از شستن موها، دوباره آنها را با چای سبز تازه و خنک بشویید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس سرتان را با آب خنک بشویید. این روش را ۲ یا ۳ مرتبه در هفته و به مدت چند ماه تکرار کنید.

سایر روش های پیشگیری از نازک شدن مو

 • روغن رزماری
 • ژل آلوئه‌ورا
 • گل ختمی
 • ترک سیگار
 • داشتن یک رژیم غذایی سالم
 • مراجعه به متخصص مو

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید