پیاده روی برای لاغری شکم

0
538

اگر می‌خواهید سالم بوده و تناسب اندام داشته باشید، بسیار مهم است که به طور منظم ورزش کنید. فعالیت جسمانی کمک می‌کند تا خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و سرطان در بدن کاهش پیدا کند. همچنین همانطور که می‌دانید ورزش کردن روشی عالی برای از بین بردن چربی‌ها و حفظ وزن سالم است. پیاده روی یکی از بهترین فعالیت‌های جسمانی است که اغلب افراد می‌توانند آن را انجام دهند. در این مطلب به بررسی فواید پیاده روی برای لاغری شکم و پهلو‌ها می‌پردازیم.

پیاده روی برای لاغری شکم

سوزاندن کالری با پیاده روی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» بدن شما برای واکنش‌های پیچیده‌ای که قدرت حرکت کردن، نفس کشیدن، تفکر و عملکرد مطلوب را مهیا می‌سازند، به انرژی (کالری) نیاز دارد. با این حال میزانِ نیاز به کالری در هر فردی متفاوت است و به عوامل مختلفی نظیر وزن، جنسیت، ژن و سطح فعالیت بستگی دارد. همه می‌دانیم که برای کاهش وزن باید نسبت به کالری دریافتی‌مان، کالری بیشتری بسوزانیم؛ پیاده روی روشی عالی برای سوزاندن کالری است و به شما کمک می‌کند تا به ساده‌ترین روش چربی‌های شکم و پهلوها را از بین ببرید.

حفظ عضلات

وقتی مردم کالری دریافتی خود را پایین می‌آورند و وزن کم می‌کنند، معمولا مقداری عضله هم به همراه چربی از دست می‌دهند. این اتفاق می‌تواند تاثیرات منفی داشته باشد، زیرا عضلات از لحاظ سوخت‌وسازی یا متابولیسمی، فعال‌تر از چربی‌ها هستند. این بدین معناست که در واقع عضلات به شما کمک می‌کنند تا در طول روز چربی بیشتری بسوزانید. ورزش‌هایی نظیر پیاده روی به شما کمک می‌کنند تا در روند کاهش وزن، عضلات را حفظ کرده و تنها چربی‌ها را از بین ببرید.

پیاده روی برای لاغری شکم

مطالعات نشان می‌دهند که ذخیره شدن چربی زیاد در قسمت میانی بدن با افزایش خطر بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ پیوند خورده است. در واقع مردانی که دور کمرشان بیش از ۱۰۲ سانتی‌متر و زنانی که دور کمرشان بیش از ۸۸ سانتی‌متر است، چاقی شکمی دارند و این یک خطر برای سلامتی آنها محسوب می‌شود. یکی از موثرترین راه‌ها برای آب کردن چربی شکمی، انجام ورزش‌ها و تمرینات هوازی نظیر پیاده روی است.

نتیجه‌گیری

پیاده روی یک تمرین ورزشی با شدت متوسط است که می‌توانید به راحتی آن را به زندگی روزانۀ خود اضافه کنید. پیاده روی به راحتی می‌تواند به شما کمک کند تا از شر چربی‌های شکمی خلاص شده و وزن کم کنید. پیاده روی همچنین برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف و بهبود خلق‌وخو نیز مفید است. جالب است بدانید که می‌توانید تنها با ۱.۵ نیم کیلومتر پیاده روی، تقریبا ۱۰۰ کالری بسوزانید. برای گرفتن بهترین نتیجه پیشنهاد متخصصین این است که در کنار فعالیت جسمانی منظم، یم رژیم غذایی سالم را نیز دنبال کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید