پاک سازی کبد با طبیعت

0
428

کبد یکی از بزرگترین و مهم ترین ارگان های بدن است که عملکرد درست آن در حفظ سلامتی نقش مهمی دارد. وقتی کبد دچار مشکل شود، نمی تواند سموم و مواد زائد را دفع کند، در نتیجه ممکن است در هضم غذا دچار مشکل شوید، نفخ کنید و … . پاک سازی کبد کار سختی نیست. کافی است به توصیه های زیر عمل کنید. با گیاه یاب همراه باشید.

پاک سازی کبد

عصاره‌ی نعناع فراموش نشود

زمانی که ضایعات زیادی در کبد تجمع کنند، بدن دچار عارضه های بسیاری مانند حالت تهوع، مشکلات کلیوی و حتی اختلالات جنسی و … می شود. برای کمک به تمیز شدن و عملکرد خوب کبد می توانید از عصاره‌ی نعناع استفاده کنید. دو قطره عصاره‌ی نعناع فلفلی را در یک قاشق چایخوری عسل بچکانید و در دهان بگذارید. همچنین می توانید یک قطره افشره‌ی خوراکی رزماری، یک قطره عصاره‌ی نعناع و یک قطره عصاره‌ی ترخون را با هم مخلوط کنید و با آن، روزانه دو مرتبه کبدتان را خلاف عقربه های ساعت ماساژ دهید.

پاک سازی کبد با لیموترش

برای اینکه از مشکلات گوارشی در امان بمانید باید کبدتان را پاکسازی کنید. لیموترش این کار را برایتان انجام می دهد، زیرا باعث تحریک ترشح صفرا می شود و تمام سموم و مواد زائد انباشته شده در کبد را تمیز می کند. به این منظور سه عدد لیموترش را داخل یک ظرف حاوی آب سرد بیندازید. اجازه دهید آب به مدت سه دقیقه داغ شده و به جوش برسد. سپس آن را خنک و لیموترش ها را از آن خارج کنید. آب لیموترش ها را بگیرید و به همان آب اضافه کنید. هر روز صبح ناشتا و بین وعده های غذایی از این آب لیموترش میل کنید.

ریشه‌ی گیاه قاصدک مفید است

مواد زائدی که در کبد انباشته می شوند اجازه نمی دهند توکسین های خون تصفیه و چربی ها هضم شوند. گیاه قاصدک برای پاکسازی کبد بسیار موثر است، زیرا ترشح صفرا را تحریک کرده و مواد زائد را از بدن دفع می کند. برای هر ۱۵۰ میلی لیتر آب جوش، یک تا چهار گرم ریشه‌ی خشک گیاه قاصدک لازم دارید. این گیاه را دم کرده و روزانه سه تا چهار مرتبه میل کنید.

برگ های خشک رزماری را امتحان کنید

وقتی کبد درست کار نکند، عملکرد سیستم گوارش دچار مشکل می شود، به همین دلیل باید کبدتان را تصفیه کنید. رزماری گیاهی دوستدار سلامتی شماست و می تواند در پاکسازی کبد موثر باشد، زیرا باعث افزایش ترشح صفرا می شود که کبد را تمیز و به عملکرد خوب آن کمک می کند. ۱۵ گرم برگ خشک رزماری را در یک لیتر آب بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه جوشانید. محلول را صاف کرده و روزانه چند فنجان از این جوشانده میل کنید.

برگ های آرتیشو سم زدایی می کند

آرتیشو یا همان کنگر فرنگی باعث تحریک ترشح صفرا می شود و به این ترتیب به دفع توکسین ها یا همان سموم انباشته شده در کبد کمک می کند. ۱۰ تا ۲۰ برگ آرتیشو را در نیم تا یک لیتر آب و به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. در طول روز بعد از غذا از این محلول میل کنید.

عصاره‌ی گیاه خارمریم

وقتی که کبد بیمار می شود، نارسایی کبدی، سنگ صفرا، سیروز (التهاب مزمن بافت کبدی) و … به وجود می آیند. برای سم زدایی کبد باید از گیاه خارمریم استفاده کرد، زیرا برای تحریک ترشح صفرا و همچنین دفع مواد زائد انباشته شده در کبد مناسب است. ۵/۲ گرم عصاره‌ی گیاه خارمریم را با یک چهارم لیتر آب مخلوط کنید. هر روز قبل از غذا (سه مرتبه در روز) از این عصاره میل کنید. عصاره‌ی این گیاه به شکل کپسول یا به شکل مایع در بازار وجود دارد.

پاک سازی کبد با روغن زیتون

روغن زیتون ملین است و کبد را تمیز و مشکلات کبدی را رفع می کند. به این منظور روغن زیتون را با آب لیموترش مخلوط کنید و به مدت پنج روز با شکم خالی این ترکیب را بنوشید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید