پاکسازی عروق با این مواد غذایی

0
173

پاکسازی عروق

انسداد رگ ها و گرفتگی عروق از  بیماری هایی است که در اثر مصرف بیش از حد چربی های اشباع بروز پیدا میکند. این چربی ها تاثیر مستقیم بر سلامت قلب و عروق دارند. با مصرف مواد غذایی که در ادامه ذکر شده اند سلامت قلب و عروق خود را تضمین کنید و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهید.

پاکسازی عروق

گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی سرشار از لیکوپن است. این ماده در بدن به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی، مانع از اکسایش کلسترول و رسوب آن در دیواره‌ی عروق می‌شود. همچنین سرشار از ریز مغذی‌ها و ترکیبات مفید برای بدن است. فیبر موجود در گوجه‌فرنگی به دفع چربی‌های اضافی و پاکسازی بدن کمک می‌کند و ویتامین C آن قادر است متابولیسم چربی‌ها را بهبود بخشد.

سیر

سیر در تمام دنیا به عنوان یک ادویه‌ی بسیار مفید شناخته می‌شود. ترکیبات آنتی‌اکسیدان موجود در آن، عملکرد منفی رادیکال‌های آزاد را کم می‌کند و سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد. همچنین ثابت شده گوجه‌فرنگی علاوه ‌بر تاثیر در تنظیم کلسترول، موجب رقیق شدن خون برای جریان بهتر و کنترل فشارخون می‌شود.

پاکسازی عروق با سیب

حتما شنیده‌اید که مصرف یک عدد سیب در روز شما را از ابتلا به انواع بیماری‌ها مصون نگه می‌دارد. سیب حاوی پکتین است که با اتصال به کلسترول، مانع از ایجاد رسوب در رگ‌ها می‌شود. همچنین فلاوونوئید آن به عنوان یک آنتی‌اکسیدان می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

روغن زیتون

اسیدهای چرب ضروری روغن زیتون در تمیز شدن رگ‌ها نقش دارند و با کاهش کلسترول، احتمال خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش می‌دهند. این روغن نوعی مولکول‌های چرب دارد که احتمال اکسید شدن آن کم است، یعنی در دیواره‌ی رگ‌ها رسوب نمی‌کند. می‌توانید روغن زیتون را به انواع سالاد، سوپ، غذا و سس‌ها اضافه کنید.

زردچوبه

کورکومین موجود در زردچوبه مانند یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند که می‌تواند عملکرد رادیکال‌های آزاد را کاهش داده و از سلول‌ها در برابر آسیب‌های اکسایشی محافظت کند. پلی فنول‌ها نیز با پیشگیری از ایجاد رسوب در دیواره‌ی عروق، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش می‌دهد.

جو دوسر

جو دوسر ارزش غذایی بالایی دارد و یکی از بهترین غلات با مقدار فیبر بالا و هیدرات کربن پایین است. می‌تواند تا هفت برابر وزن خود، آب جذب کند و مانع چسبیدن کلسترول به دیواره‌ی رگ‌ها شود. به این ترتیب، مصرف منظم جو دوسر عملکرد پیشگیرانه‌ای در ایجاد تصلب شریان و بیماری‌های قلبی دارد.

پاکسازی عروق با ماهی دریایی

ماهی‌های دریایی یکی از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که باعث بهتر شدن عملکرد بدن و کاهش کلسترول ضروری می‌شوند. حداقل دو بار در هفته ماهی مصرف کنید تا سلامت قلب‌تان تضمین شود. قزل آلا، آزاد، تن، ماکرو و ساردین بهترین انواع این ماهی‌ها هستند.


منبع : نیک و نو

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید