ورزش های صبحگاهی برای لاغری

0
724

آیا می‌دانستید که بهترین زمان برای ورزش کردن صبح است؟ با ورزش صبحگاهی می‌توانید به بهترین شکل ممکن لاغر شوید و به وزن ایده‌آل‌تان برسید. در این مطلب بهترین ورزش های صبحگاهی برای لاغری را معرفی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

ورزش های صبحگاهی برای لاغری

چرا صبح؟

ورزش صبحگاهی فواید فراوانی دارد:

  • بدن را سالم نگه می‌دارد.
  • به حذف کردن سمومی که هنگام خواب شبانه در بدن جمع شده‌اند کمک می‌کند.
  • بدن را شارژ کرده و برای بهترین عملکرد آماده می‌کند.
  • مطالعات نشان می‌دهند افرادی که هنگام صبح ورزش می‌کنند، چربی بیشتری می‌سوزانند.
  • ورزش صبحگاهی دمای مرکزی بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا در طول روز نیز چربی بسوزانید.

بهترین ورزش های صبحگاهی برای لاغری

اگر تصمیم گرفته‌اید که ورزش صبحگاهی را به بخشی از روال زندگی‌تان تبدیل کنید، حالا نوبت انتخاب نوع ورزش است. در ادامه بهترین ورزش های صبحگاهی برای لاغری را بررسی می‌کنیم:

ورزش هوازی

اگر می‌خواید وزن کم کنید، بهترین گزینه ورزش هوازی است. انجام ورزش هوازی هنگام صبح و با شکم خالی باعث می‌شود تا چربی‌های ذخیره شده بسوزند و کالری‌های مصرفی‌تان حفظ شوند.

ورزش‌های هوازی مختلفی وجود دارند که می‌توانید از میان آنها گزینۀ مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. بهترین نوع تمرینات هوازی عبارتند از:

دویدن یا پیاده‌روی

اگرچه می‌توانید این تمرین را بر روی تردمیل هم انجام دهید، اما سعی کنید به فضای آزاد رفته و هوای تازه را استشمام کنید که برای قلب، ریه‌ها و ذهن‌تان مفید است. اینکار کمک می‌کند تا ارتباط بهتری با طبیعت داشته باشید.

دوچرخه‌سواری

از بهترین ورزش های صبحگاهی برای لاغری است. این ورزش نه تنها به سوختن کالری‌ها کمک می‌کند، بلکه تمرین مقاومتی خوبی برای عضلات پا نیز می‌باشد. در حالی که دویدن بیشتر بر روی عضلات ساق پا اثر می‌گذارد، دوچرخه‌سواری عضلات ران را نیز تقویت می‌کند.

کیک‌بوکس

این ورزش علاوه بر قوی کردن شما، به سوزاندن چربی کمک کرده و همچنین توانایی‌های دفاع شخصی را بالا می‌برد. تمرین‌های کیک بوکسینگ بسیار خوبی در اینترنت وجود دارند که می‌توانید آنها را دنبال کنید. البته برای شروع بهترین گزینه این است که عضو یک کلاس شوید. کیک‌بوکس یکی از بهترین ورزش های صبحگاهی برای لاغری است.

یوگا

این یک واقعیت است که بهترین زمان برای انجام حرکات یوگا، هنگام صبح و طلوع آفتاب می‌باشد. این حرکات را همیشه باید با شکم خالی انجام دهید. یوگا نه تنها قسمت‌های خارجی بدن را تقویت می‌کند، بلکه در تقویت و بهبود اندام‌های داخلی نیز موثر است.

تمرینات کششی

حتما تمرینات کششی را انجام دهید، حتی در روزهایی که استراحت می‌کنید. مطالعات نشان می‌دهند که هنگام خواب شبانه، پروتئین‌ها در مفاصل جمع می‌شوند. بسیار مهم است که برای پیشگیری از بیماری‌هایی نظیر آرتریت، صبح‌ها عضلات را با حرکات کششی درگیر کنید.

منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید