همه چیز درباره قهوه بدون کافئین

0
164

می‌دانیم که مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند برای بدن مضر باشد و در دراز مدت خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها را افزایش دهد. از این رو بسیاری از افراد برای پیشگیری از چنین مشکلی، قهوه بدون کافئین (Decaf) را جایگزین قهوه معمولی می‌کنند. اما جالب است با برخی حقایق درباره قهوه بدون کافئین آشنا شوید.

قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین ، بدون کافئین نیست!

بنا به قوانین سازمان غذا و داروی ایالات متحده، قهوه‌هایی Decaf یا بدون کافئین نامیده می‌شوند که حداقل ۹۷ درصد از کافئین موجود در آنها حذف شده باشد. بدین ترتیب، ۵ تا ۱۰ فنجان قهوه بدون کافئین تقریبا در حد ۱ یا ۲ فنجان قهوه معمولی کافئین دارد.

میزان کافئین در قهوه‌های Decaf متفاوت است

با توجه به تفاوتی که در دانه‌های قهوه مورد استفاده توسط شرکت‌ها و تولید‌کننده‌ها وجود دارد، قهوه بدون کافئین یک شرکت می‌تواند با شرکتی دیگر متفاوت باشد. یک فنجان قهوه معمولی حدودا ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین دارد. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ بر ۳۲ شرکت تولید کننده قهوه انجام شد نشان داد که قهوه‌های بدون کافئین این شرکت‌ها در برخی موارد در هر فنجان دارای ۲۰ میلی‌گرم و حتی ۳۲ میلی‌گرم کافئین بوده‌اند. پس بهتر است حواستان به برند قهوه‌ای که انتخاب می‌کنید باشد.

روش‌های مختلف برای بدون کافئین کردن قهوه

شرکت‌ها از روش‌های مختلفی برای جداسازی کافئین از قهوه استفاده می‌کنند که برخی از آنها در فرآیند خود از مواد شیمیایی بهره می‌برند که می‌توانند برای بدن انسان مضر باشند. قهوه‌هایی را انتخاب کنید که از دو روش Swiss Water Process (فرآیند آب سوئیس) و CO2 برای حذف کافئین استفاده کرده باشند. این دو تنها روش‌های طبیعی هستند و عاری از مواد شیمیایی می‌باشند.

از هر ۱۰ نفر ۱ نفر قهوه بدون کافئین مصرف می‌کند

بر طبق گزارش انجمن ملی قهوه در ایالات متحده، از هر ۱۰ نفری که قهوه می‌نوشند، یکی از آنها قهوه بدون کافئین را انتخاب می‌کند. همچنین ۱۸ درصد از فروش کافه‌ها مربوط به قهوه‌های بی کافئین می‌باشد.

قهوه بی کافئین برای کبد مفید است

مطالعات نشان داده‌اند افرادی که در طول روز حداقل ۳ فنجان قهوه میل می‌کنند کمتر در خطر ابتلا به اختلالات کبدی و بروز التهاب کبدی می‌باشند. خبر خوب این است که قهوه بی کافئین هم این خاصیت را دارد و برای کبد مفید است.

کاهش خطر دیابت

مصرف قهوه در طول روز کمک می‌کند تا خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در شما کاهش یابد. محققان باور دارند که مصرف یک فنجان قهوه بی کافئین کمک می‌کند تا خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ تا ۶درصد کاهش پیدا کند.

افزایش کلسترول

به گزارش انجمن قلب آمریکا، مصرف قهوه بدون کافئین ممکن است باعث افزایش میزان کلسترول LDL در بدن شده و سلامت قلب را با خطر مواجه کند. در پژوهشی که این انجمن انجام داد، افرادی که روزانه ۳ فنجان قهوه بی کافئین میل می‌کردند با ۸ درصد افزایش آپولیپوپروتئین B مواجه شدند که از اجزای کلسترول LDL می‌باشد.

کاهش خطر سرطان پروستات

محققان در مطالعاتی به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف چند فنجان قهوه در طول روز می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان را کاهش دهد. این خاصیت همچنین در قهوه‌های بدون کافئین نیز یافت شده است.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید