همئوپاتی برای درمان درد گلو

0
628

گلو درد هرچند هم که خفیف باشد، می تواند باعث آزار و مختل کردن فعالیت های روزانه شما شود. گلودرد مشکلات فراوانی را برای شما بوجود خواهد آورد که اولین علامتش تغییر صدای شما هنگام صحبت کردن می باشد.اگر می خواید برای کاهش درد و سوزش آن دارو مصرف نکنید، همئوپاتی راه حلی است برای آن چه به دنبالش هستید. در ادامه به روش های همئوپاتی برای درمان درد گلو میپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

همئوپاتی یک نوع درمان جایگزین با استفاده از مقادیر کم مواد طبیعی است که برای درمان اعضای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه درمان از اواخر قرن ۱۸ در آلمان شروع شد. تئوری همئوپاتی بر این پایه استوار است که با دوز پایین نیز می توان علائم درد را کاهش داد.

لیست داروهایی که در همئوپاتی برای درمان درد گلو تجویز میشود عبارتند از:

آکونیتوم

این دارو به عنوان اولین مرحله درمان، زمانی که بیمار دچار درد و سوزش ناگهانی است پیشنهاد می شود، که در این مرحله معمولا گلو به شدت خشک و با سرفه و سوزش همراه است .

آرسنیسوم

آرسنیسوم هنگامی تجویز می شود که درد و سوزش گلو با خوردن غذا و نوشیدنی های سرد تشدید و با نوشیدنی های گرم تسکین پیدا می کند. معمولا با آبریزش بینی و التهاب سمت راست گلو نیز همراه است. بیمار معمولا با نوشیدنی های گرم، خود را از خشکی و درد گلو نجات می دهد ‌.

آپیس

آپیس نیز نوع دیگری دارو از شیوه درمانی همئوپاتی است که مختص زمانی است که گلو و لوزه ها به شدت متورم هستند. در این شرایط  بیمار در بلع غذا دچار مشکل می شود و با احساس گیر کردن چیزی در گلو همراه است. این نوع درد با نوشیدنی های سرد تسکین پیدا می کند چرا که نوشیدنی های گرم احساس درد را تشدید می کنند .

بلادونا

این  دارو برای عفونت شدید لوزه ها تجویز می شود. یعنی زمانی که لوزه ها بسیار ملتهب بوده و عمل بلع برای بیمار بسیار درد آور است .تب شدید هم یکی دیگر از علائم آن است و بیمار تمایل زیادی برای نوشیدن لیموناد و یا آبلیمو دارد .

Ferrum Phos

این دارو مناسب زمانی است که گلو درد و التهاب خفیف تراست و بیمار فقط هنگام بلع غذا درد و سوزش را احساس می کند. در این مورد،  صدای بیمار نیز حالت خشن به خود می گیرد .

هپار سولف

وقتی بیمار دردش را با احساس بودن تکه چوب در گلوی خو توصیف می کند این دارو تجویز می شود .لوزه بیمار و قسمت های عقبی گلو بسیار متورم و بزرگ می شوند و نوشیدنی های گرم آن را التیام می بخشند. این درد می تواند به گوش هم سرایت کند.

چه زمانی باید به دکتر مراجعه کرد؟

  • هنگامی که گلو درد بیشتراز ۷ روز ادامه پیدا کند
  • اختلال در تنفس
  • اختلال دربلع مواد غذایی
  • اگر کودک شما در بلع دچار مشکل شود و بزاقش غیرعادی باشد
  • تب بالاتر از ۳۸ درجه سانتی گراد
  • درد مفاصل
  • احساس کردن توده ای در گلو
  • مشاهده خون در بزاق
  • احساس خارش
  • درد گوش
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید