هسته زردآلو دشمن سلول های سرطانی

0
500

با شروع فصل گرما نوبت ورود میوه های خوشمزه ی تابستانی فرا رسیده است. یکی از این میوه های خوش طعم و خوشبو، زردآلو است که بسیاری از ما هسته ی آن را دور می اندازیم. البته پس از خواندن این گزارش دیگر هسته ی آن را دور نخواهید انداخت. کمتر کسی می داند که هسته زردآلو حاوی ترکیبات طبیعی است که در پیشگیری و نابودی سلول های سرطانی موثر عمل می کند؛ ویتامین ۱۷B +5 با نام، آمبگرالین، نیز شناخته می شوند، این ویتامین در هسته ی زردآلو متمرکز شده که اغب دور انداخته می شود. ما قصد داریم در مورد خواص ضدسرطانی هسته ی زردآلو بیشتر به شما اطلاعات دهیم. با گیاه یاب همراه باشید.

هسته زردآلو

دشمن شماره یک سلولهای سرطانی

برخی محققان معتقدند سرطان به دلیل اختلالات متابولیسمی بدن ایجاد می شود و از اساسی مربوط به کار کرد متابولیسم بدن است. از سوی دیگر، عدم تعادل در متابولیسم بدن خود می تواند ناشی از عدم تعادل در مواد معدنی و ویتامین ها باشد. در این صورت، بدن قاقد مواد مغذی کافی برای کارکرد مناسب خواهد بود.

هسته زردآلو می تواند از تشکیل سلول های سرطانی در بدن پیشگیری کند. هسته زردآلو به دلیل دارا بودن مقدار زیادی ویتامین B17 می تواند باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن شده  و در نتیجه مانع تشکیل سلولهای سرطانی شود.

ترکیبات موجود در هستهای زردآلو

هستهای زرد آلو حاوی چهار ترکیب استریا، دو ترکیب گلوکز، یک بنزآلدهید و یک سیانور. البته مورد آخر نیاید شما را نگران کند، زیرا این ماده به تنهایی اثر مخربی را که هنگام ترکیب شدن به دست می آورد ندارد.

پژوهشی روی قوم «هونزا» در هیمالیا نشان می دهد آن ها به دلیل مصرف بالای هسته زردآلو هیچ یک به سرطان مبتلا نشده اند. علاوه بر آن، دکتر «ارنست کربز» در پژوهشی که در سال ۱۹۵۲ میلادی انجام داد به این نتیجه دست یافت که متراکم ترین محصولی برای مصرفی ویتامین B17، هسته ی زردآلوست.

کمتر کسی می داند که هسته ی زردآلو حاوی ترکیبات طبیعی است که در پیشگیری و نابودی سلول های سرطانی موثر عمل می کند؛ ویتامین۱۷B +5 بانام، آمبگرالین، نیز شناخته می شوند، این ویتامین در هسته ی زردآلو متمرکز شده که اغب دور انداخته می شود.

ویتامین B17 و تاثیر سمی گزینشی

به محض ورود ویتامین B17 به داخل بدن، توسط آنزیم رودانیز تفکیک می شود. در این هنگام ویتامین ۱۷B، بنزآلدهید و هیدروژن سیانید را به دو محصولی فرعی تبدیل می کند. تیوسیانات و بنزوئیک اسید.

این ترکیبات برای تغذیه ی سلول های سالم بسیار کاربرد دارند و شرایط متابولیک مربوط به تولید ویتامین ۱۲B در بدن را مهیا می کنند. بدن خودش مواد اضافی تولید شده را از طریق ادرار دفع می کند. به همین دلیل ویتامین B17 تنها ۸۰ دقیقه در بدن باقی می ماند، چرا که به سرعت توسط آنزیم رودانیز تجزیه می شود. از طرف دیگر، وقتی ویتامین روی سلول های سرطانى می نشیند، اثرش از بین نمی رود، زیرا این سلول ها فاقد آئرلیم رودانیز هستند. همچنین ترکیب ویتامین B17 با بتاگلوکوزاید موجب بروز واکنش شیمیایی قدرتمندی می شود که با ترکیب بنزآلدهید و هیدروژن سیانید می تواند سمی را درست کند که هدفش نابودی سلول های سرطانی است.

این فرآیند «تاثیر سمی گزینشی» نامیده می شود که در آن فقط سلول های سرطانی نابود میشوند. گرچه سرطان از طریق مصرف انواع دخانیات، غذاها و حتی نور خورشید می تواند ایجاد شود، اما دکتر کریز بر این باور بود سرطان در صورت کمبود ویتامین B17 در بدن ایجاد می شود.

میزان مورد نیاز

«ادوارد گریفین» در کتابش توصیه کرده، روزانه بین پنج تا هفت هسته ی زردآلو مصرف شود و اگر به سرطان مبتلا هستید، این مقدار را تا دو یا سه برابر افزایش دهید. به این نکته توجه کنید که ویتامین ۱۷B در آب حل شده و غیرسمی است، اما مصرف اضافی آن موجب حالت تهوع شد.

گفتنی است بر اساس پژوهش های انجام شده، از مصرف قند در دوران درمان سرطان تا جای ممکن بپرهیزید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید