نگاهی به خواص چای ماچا

0
687

چای ماچا ( Matcha ) از برگ‌های چای سبز بدست می‌آید که با سنگ کوبیده شده و تبدیل به پودر می‌شوند. نوشیدن این چای در فرهنگ مردم ژاپن بسیار مرسوم بوده و در مراسم‌های مختلف از آن استفاده می‌گردد. مهم‌ترین نکته درباره‌ی چای ماتچا این است که شما فقط دم‌کرده‌ی چای را میل نمی‌کنید و در واقع برگ‌های چای سبز را مستقیما دریافت می‌کنید که خواص فوق‌العاده بی‌نظیری دارند.

چای ماتچا

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲»، یک فنجان چای ماچا ۱۰ برابر بیشتر از یک فنجان چای سبز معمولی دارای مواد مغذی و مفید است و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن ۷۰ برابر اسفناج هستند. در ادامه به طور خلاصه نگاهی به خواص این چای بی‌نظیر خواهیم داشت.

افزایش انرژی

این چای سرشار از آمینو اسید ال تیانین بوده ( ۵ برابر چای سبز ) که امواج آلفا را تحریک کرده و تمرکز را افزایش می‌دهد. مطالعات مختلف ثابت کرده‌اند که این چای در افزایش سرعت واکنش و عملکرد شناختی نیز تاثیر مثبتی می‌گذارد.

پیشگیری از سرماخوردگی

سطوح بالای آنتی اکسیدان‌های موجود در چای ماچا به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و در مبارزه با رادیکال‌های آزاد نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

آرامش پوست

خواص ضد التهابی این چای بسیار برای پوست مفید بوده و حتی می‌توانید از آن برای تهیه‌ی ماسک صورت خانگی استفاده کنید.

ممکن است به کاهش وزن کمک کند

این چای حاوی نوعی کاتچین به اسم EGCG است که به اکسیداسیون چربی‌ها کمک می‌کند. نوشیدن دو فنجان از این چای سوخت و ساز بدن شما در تا ۴ درصد در طول ۲۴ ساعت افزایش می‌دهد که می‌تواند در روند سوزاندن چربی موثر باشد. این چای جایگزین ورزش و تغذیه‌ی سالم نیست اما می‌تواند روند لاغری را سرعت ببخشد.

سلامت دندان‌ها

EGCG موجود در این چای از چسبیدن باکتری‌ها به دندان‌ها و لثه‌‌ها پیشگیری می‌کند و همچنین در مبارزه با پلاک و حفره‌های دندانی موثر است.

سلامت قلب

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف چای سبز به پیشگیری از فشارخون بالا کمک کرده و کلسترول را پایین می‌آورد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید