نگاهی به فواید سونای بخار و خشک

0
420

همه‌ی ما سزاوار ایامی هستیم که در آن فقط استراحت کرده و به دور از استرس و اضطراب باشیم، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب آرامش، استفاده از سونای بخار یا سونای خشک است. سونا به افزایش ضربان قلب و جریان بهتر خون در بدن کمک کرده و مزایای فراوانی برای سلامتی انسان دارد. در ادامه به فواید سونای بخار و سونای خشک می‌پردازیم.

فواید سونای بخار

فواید سونای خشک

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» گرمای این نوع سونا به آرام شدن عصب‌ها کمک کرده و باعث گرمی و شل شدن عضلات می‌شود. این موارد منجر می‌شوند تا تنش از بدن‌تان دور شده و درد مفاصل به کمترین میزان خود برسد. سونای خشک برای افرادی که از عارضه‌هایی همچون آرتروز، میگرن مزمن و سردرد رنج می‌برند بسیار مفید است.

سونای خشک همچنین می‌تواند برای آرامش کلی بدن مفید بوده و استرس را از شما دور کند. اگر از مشکل بی‌خوابی رنج می‌برید، سونای خشک می‌تواند در این مورد نیز  به شما کمک کند. گرمای سونا کمک می‌کند تا بدن اندورفین بیشتری تولید کند، این ماده‌ی شیمیایی نقش مهمی در ایجاد احساس خوب دارد و با استرس مقابله می‌کند و در نهایت به بدن کمک می‌کند تا راحت‌تر به خواب برود.

فواید سونای بخار

سونای بخار به باز شدن مسیر‌های عبور هوا در بدن کمک کرده و باعث بهبود تنفس و گرفتگی مسیرهای عبور هوا می‌شود. گرمای مرطوبی که در سونای بخار وجود دارد، غشاء مخاطی بدن را باز کرده و به کاهش فشار کمک می‌کند. این فواید برای افرادی که از بیماری‌های تنفسی مانند آسم و برونشیت رنج می‌برند بسیار مناسب است.

سونای بخار همچنین به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کرده و ابزاری مفید برای کاهش وزن می‌باشد. گرمای سونا باعث می‌شود تا به خوبی عرق کنید و تعریق به کاهش وزن شما کمک کرده و همچنین مواد زائد و سموم موجود در بدن‌تان را دفع می‌کند.

فواید سونای بخار

فواید سونای بخار و خشک برای پوست

سونای خشک همانطور که از نامش پیداست از گرمای خشک استفاده می‌کند، در حالی که سونای بخار با گرمای مرطوب همراه است. هر دو برای باز کردن منافذ پوستی و افزایش جریان خون مفید بوده و برای نرم و لطیف کردن پوست موثر هستند. بعد از استفاده از سونا متوجه می‌شوید که پوستتان دارای درخششی صورتی رنگ است که خبر از سلامت و جوانی پوست شما می‌دهد.

سونای بخار برای از بین بردن ناخالصی‌های پوستی مانند آکنه مفید است. سونای خشک نیز برای رفع جوش‌های سرسیاه مناسب است.

نکته مهم

همانطور که متوجه شدید سونا فواید بسیاری دارد اما حواستان باشد تا بیش از حد در اتاق‌های سونا نمانید. زیرا قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد این اتاق‌ها برای مدت طولانی باعث می‌شود تا احساس تشنگی شدید، سرگیجه و حتی ضربان سریع قلب را تجربه کنید.

مترجم: حسین حیدری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید