نگاهی به اصول تغذیه سالم

0
350

اغلب مردم با مواد غذایی سالم و ناسالم آشنا هستند و آگاهی دارند که جای دادن میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی میتواند به تندرستی و بهبود وضعیت سلامتی آنها کمک کند. اصول تغذیه سالم نیز به طور کلی شامل گروه های غذایی هستند که لازم هست حتما آنها را مصرف کنید و از این خوراکی ها غافل نشوید. در این نوشتار به همراه متخصص تغذیه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

مهدی شادنوش متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی برای حفظ تعادل و تناسب اندام در تمام فصول سال به ویژه ایام نوروز اظهار داشت: هر شخص بر اساس نیاز فیزیولوژیک، سطح فعالیت بدنی و شرایط سلامتی نیاز به میزان مشخصی از کالری دارد.

وی بیان کرد: افزایش فعالیت بدنی در همه سنین توصیه می شود، ضمن آن که اطلاع رسانی های لازم در زمینه داشتن یک رژیم غذایی سالم از سوی رسانه ها و پزشکان متخصص انجام می شود و اغلب مردم نیز با آن آشنایی دارند.

این متخصص تغذیه با اشاره به اصول تغذیه سالم و با تاکید بر اینکه داشتن یک رژیم غذایی سالم باید برای افراد جامعه به صورت یک باور درآمده تا اجرایی شود، تصریح کرد: مصرف شیرینی جات و انواع آجیل مانند همه مواد غذایی دیگر در صورتی که بطور متعادل انجام گیرد و از انواع سالم تر مانند مغزدانه های خام انتخاب شود عوارض کمتری را ایجاد خواهد نمود.

عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی افزود: افزایش مصرف گروه های غذایی سالم مانند میوه ها و جایگزینی آنها با مواد غذایی فوق در حفظ سلامت افراد موثر بوده و با توجه به شیوع اضافه وزن و چاقی که خود زمینه ساز انواع اختلالات مزمن مانند بیماری های گوارشی است، مدنظر قرار دادن تعادل انرژی دریافتی و فعالیت بدنی از سایر نکاتی است که باید به آن توجه نمود.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید