نکات مهم درباره خواب نوزاد

0
549

در این مطلب قصد داریم شما را با نکات مهم درباره خواب نوزاد آشنا کنیم؛ موضوعی که شاید اغلب پدر و مادرهای تازه‌کار از آن آگاهی نداشته باشند. لطفا با ما همراه شوید.

خواب نوزاد

چشم تو چشم نشوید

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پرنتینگ» برای اینکه خودتان و فرزندتان خواب مناسبی داشته باشید، از چشم تو چشم شدن با نوزاد خودداری کنید. نگاه مستقیم به چشم‌ها یکی از مواردی است که کودک را تحریک کرده و هیجان‌زده می‌کند. هنگام خواباندن نوازد از برقراری تماس مستقیم چشمی خودداری کنید.

خوابیدن هنگام حمام

آب گرم به همراه نوازش‌ها و ضربه‌های آرام باعث آرامش کودک می‌شود. اسباب‌بازی‌های پُر سروصدا را دور کرده و محیط حمام را آرام نگه دارید تا نوزادتان به خواب برود.

خواب مشترک

مطالعات نشان می‌دهند کودکانی که به همراه والدین خود به خواب می‌روند، هنگام بزرگ شدن دارای اعتماد به نفس بیشتر و اضطراب کمتری خواهند بود. برای یک خواب مشترک امن با نوزادتان، او را درون یک گهواره در کنار تخت خود قرار دهید. (آکادمی اطفال آمریکا خوابیدن با کودک در یک تخت مشترک را توصیه نمی‌کند)

تختخواب کودک

سطح تختخواب را از لوازم اضافه خالی کنید و بگذارید فضای تخت آزاد باشد. پتوها و اسباب‌بازی‌ها می‌توانند خطرناک باشند و خطر خفگی را افزایش دهند. یک تشک مناسب تنها چیزی است که کودک‌تان برای خواب نیاز دارد. اگر نگران سرد شدن نوزادتان هستید، برای خواب نوزاد به جای پتوی معمولی، از کیسۀ خواب مخصوص استفاده کنید.

بازگشت اسید به مری

یکی از دلایل شایع که باعث بروز مشکلات خواب در کودکان می‌شود، بازگشت اسید به مری است. این عارضه در اثر عملکرد نامناسب عضلۀ متصل کنندۀ مری به معده پدیدار می‌شود. این مشکل باعث می‌شود تا اسیدها بالا آمده و به مری کودک برسند که می‌تواند باعث بروز خارج شدن آب دهان، خس خس کردن، خفگی یا عق زدن و مشکلات غذا خوردن گردد. اگر نگران این عارضه در کودک خود هستید، حتما با یک متخصص اطفال مشورت کنید.

خنک نگه داشتن محل خواب

واضح است که تنظیم بودن دمای اتاق خواب به داشتن یک خواب راحت و بهتر کمک می‌کند. آکادمی اطفال آمریکا توصیه می‌کند که دمای اتاق خواب کودک بین ۶۵ تا ۷۰ درجه فارنهایت (۱۸ تا ۲۱ سانتی‌گراد) باشد تا از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد پیشگیری شود.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: parenting.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید