نکات مهم درباره اصول مصرف چای

0
529

چای از نوشیدنی‌های محبوب ایرانیان است که بسیاری از ما روزانه آن را چندین مرتبه مصرف می‌کنیم. اگر چه چای سرشار خاصیت و آنتی‌اکسیدان‌ می باشد اما همیشه مصرف آن مناسب نیست و گاهی اوقات بهتر است در نوشیدن چای دقت به خرج دهیم. در این نوشتار به همراه متخصص تغذیه به بررسی اصول مصرف چای می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

اصول مصرف چای

سید ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه در خصوص نوشیدن و اصول مصرف چای در وعده صبحانه گفت: برخی افراد پس از بیدار شدن به دلیل بی‌اشتهایی یا به خاطر استفاده زیاد از چربی‌ها و نمک‌ها احساس عطش می‌کنند. معمولاً برای افرادی که در معرض خطر چاقی و کم خونی هستند توصیه می‌کنیم پیش از خوردن غذا چای نخورند و حداقل دو ساعت پس از غذا چای بنوشند تا مانعی برای جذب آهن نباشد.

وی افزود: اگر این افراد احساس بی اشتهایی می‌کنند به جای چای، از آب پرتقال به‌صورت خالص یا مخلوطی از میوه‌های دیگر مثل نارنج و نارنگی استفاده کنند.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: بهترین نوشیدنی برای شروع روز، یک لیوان آب است. آب اشتها را تلطیف می‌کند و می‌تواند به سم‌زدایی و دفع مواد زاید بدن کمک کند.

مظهری توضیح داد: چای شیرین مناسب نیست، چون از آغاز صبح میزان قندی که سبب افزایش سطح قند خون می‌شود را بالا برده و روی پانکراس تأثیر می‌گذارد.

پانکراس برای تعدیل قند خون انسولین ترشح می‌کند و تکرار آن باعث فرسودگی زود هنگام لوزالمعده یا پانکراس شده و زمینه بروز دیابت را فراهم می‌کند.

فارس
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید