نکات مهم برای درمان سرطان سینه

0
302

مبتلا شدن به سرطان سینه موجب احساس ناتوانی در افراد می شود اما اقداماتی وجود دارد که زنان می توانند با انجام دادن آن ها به احساس خود بهبود بخشند. در این مقاله برخی شیوه های توصیه شده توسط کارشناسان و سایر افرادی که هنوز در حال اکتشاف هستند ارائه شده است که این شیوه ها به بهبود تاثیرگزاری و علائم درمان سرطان سینه کمک می کنند.

درمان سرطان سینه

فعالیت های بدنی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تایم» ورزش یکی از بهترین کارهایی است که زنان می توانند انجام دهند. این موضوع به معنای انجام دو ماراتون یا حرکات سخت یوگا نمی باشد. اما سه یا پنج مرتبه پیاده روی در هفته تغییرات موثری در انرژی، استقامت و خلق و خو در طول دوره درمان سرطان سینه ایجاد می کند. مزایای ورزش فقط مختص بدن نیست بلکه ذهن را هم شامل می شود. یک بررسی آزمایش جدید انجام شده بر ۸۷ بیمار مبتلا به سرطان سینه که بهبود یافته اند حاکی از آن بود که زنانی که یک برنامه ی فشرده ورزشی ۱۲ هفته ای را دنبال کرده اند در مقایسه با زنانی که در گروه های ورزشی حضور نداشتند و فقط پیام هایی با موضوع سلامت دریافت می کردند به سرعت قادر شدند اطلاعاتی را که با استفاده از تست های هوش سنجیده می شدند ارائه دهند.

غذای سالم

یک رژیم غذایی سرشار از میوه جات و سبزیجات خطر ناشی از سرطان سینه را کاهش می دهد. بررسی ها نشان داده اند که دنبال کردن یک رژیم غذایی گیاهی می تواند خطر پیشرفت سرطان سینه را کاهش دهد (بر اساس یک بررسی انجام شده – حدود %۱۵). هنگامی که پژوهشگران در مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ از گروه بزرگی از زنان در رابطه با غذاهایی که در دوران نوجوانی خورده اند پرسیدند، دریافتند در افرادی که خوردن سه وعده میوه در روز در دوران نوجوانی را گزارش داده اند، نسبت به افرادی که میوه کمتری خورده اند مبتلا شدن به سرطان سینه ۲۵% کاهش یافته است.

یوگا

بیش از ۸۰% زنان مبتلا به سرطان سینه در آمریکای شمالی تحت درمان های تکمیلی یا ترکیبی هستند و یکی از فراگیرترین این درمان ها یوگا می باشد. پژوهشگران پی برده اند که ورزش یوگا مزایای سلامتی بسیاری از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت نوع دو، افسردگی و فشار خون دارد. همچنین شواهدی مبنی بر کارساز بودن یوگا بر عوارض جانبی درمان سرطان وجود دارد. طبق یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷، انجام ورزش یوگا دو بار در هفته موجب بهبودی میزان خستگی و کیفیت زندگی مردانی شد که به دلیل سرطان پروستات تحت پرتو درمانی بوده اند.

درمان سرطان سینه

خواب

خواب نقش بسیار مهمی در رابطه با سلامتی ایفا می کند و کارشناسان توصیه می کنند افراد بزرگسال در طول شبانه روز باید ۷ الی ۹  ساعت بخوابند همچنین بیشتر تحقیقات حاکی از آن است که مدت زمان خواب یک زن در بهبود سرطان سینه موثر است. بر اساس یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۶ زنانی که در شبانه روز کمتر از پنج ساعت می خوابند قبل از این که سرطان سینه آن ها تشخیص داده شود حدود ۱.۵ مرتبه بیشتر از زنانی که هفت الی هشت ساعت در شبانه روز می خوابند در معرض خطر مرگ و میر ناشی از این بیماری قرار می گیرند. این مطالعه صرفا ارتباطی میان خواب بیشتر و بهبود درمان یافته است اما این مسئله که دلیل بروز اختلالات سلامتی کمبود خواب می باشد هنوز اثبات نشده است.

زمان درمان

تحقیقات در رابطه با این موضوع هنوز در مراحل اولیه است اما در سال ۲۰۱۴ محققان شواهدی در موش ها یافته اند که مبنی بر آن بود که درمان سرطان به دلیل برخی فرایندهای بدنی که در شب رخ می دهند موثرتر است. در مطالعه ای که در نشریه ارتباطات طبیعت به چاپ رسید، محققان گزارش داده اند که ترشح هورمون استروئید در روز در بدن موش ها مانع از تاثیر برخی گیرنده های داروهای سرطان می شود. از آن جایی که این مطالعه در موش ها صورت گرفته است، دانشمندان هنوز اطلاعاتی در رابطه با تاثیر بهتر درمان در شب در انسان ها ندارند اما این اولین تحقیقی نیست که نشان می دهد بدن در هنگام شب به درمان بهتر پاسخ می دهد.

تفکر

علاوه بر این که باید از بدن محافظت کرد، مراقبت از ذهن نیز بسیار حائز اهمیت است. وقتی که شخص از نظر روحی در شرایط خوبی نباشد بیشتر احساس بیماری می کند. هنگامی که افراد احساس خستگی، ترس یا ناراحتی دارند نشانه های فیزیکی سرطان را بیشتر احساس می کنند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: time.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید